Bobová dráha Petříkov


Retro areál i retro bobovka Kaste Petříkov, přesně to je asi jediný popis, jaký na toto místo sedí. Ale adrenalin jsme si tu užili, ne že ne.

Parkování

Asi 100 metrů od bobové dráhy je parkoviště zdarma pro cca 6-7 aut, když se dobře „poskládají“.

Petříkov bobová dráha

Princip je podobný jako třeba v Krušných horách na Klínech. Bob jede na jedné kolejnici, vy jste jištěni pásem jako v letadle a pomocí páky uprostřed bobu si regulujete rychlost, pohybem páky dopředu jedete z kopce a pohybem dozadu brzdíte. Zajímavostí je to, že už dole pod kopcem u startu se musíte odstrčit provazem po pravé straně, abyste se posunuli „pod lanovku“, resp. tyč, která se vepředu na bob zahákne a tím vás na kopec vytáhne. Na kopci, pokud by se tyč neodpojila, je nutné se opět pomocí provazu přitáhnout a tím se v podstatě z kopce rozjet.

Bobová dráha Petříkov

Je vidět, že ta dráha už má něco za sebou, protože ta jízda je větší adrenalin než 3km bobovka na Dolní Moravě. Nemám problém jet větší část bez brzdění, zde to ale byla nutnost, asi nikdo není takový „střelec“, aby to pustil z kopce dolů a zabrzdil jen v cíli, ty zvuky vás asi trošku budou děsit, jak to skřípe a vrže :)

Bobová dráha Petříkov 3

Už druhá jízda ale byla o dost zábavnější, když člověk ví, co si může dovolit.

Každopádně cena je 110kč a 90kč stojí bobovka U Slona, která je o dost delší a rozhodně zábavnější. Takže je na každém, kam se vydá. Já je chtěl natočit všechny zde v okolí, aby návštěvník měl srovnání, kam se vydá.

Bobová dráha Petříkov 2

Ubytování v okolí

Kam dál na výlet:

Napsat komentář