Bobrstezka – pohádková naučná stezka

Bobr stezka Moravany slouží převážně pro rodiny s dětmi, jenž touží po poznání a zábavě. Cesta vedoucí kouzelným lesem je obohacena spoustou tematických aktivit, jako například lezení po lanech či přelézaní menších překážek. Sama pohádková stezka není nijak dlouhá, tudíž ji zvládnete i s poměrně malinkými dětmi, které se zde pobaví a provětrají na čerstvém vzduchu.


Samozřejmě je zde brán zřetel i na rodiče, na které čeká na konci stezky, tedy u řeky Bobravy, malý stánek s drobným občerstvením a velmi příjemnou obsluhou.

Jak se dostat ke stezce Pohádkový potok + parkování

Pokud byste se rozhodli výlet absolvovat, je ideální nasednout do autobusu číslo 501, jež vyjíždí ze zastávky Ústřední hřbitov, a zastavuje na zastávce Nebovidy – U kostela. Zde vystoupíte a budete cirka 600 metrů od námi doporučeného místa. U kostela se též dá dobře zaparkovat.

Typ na zpestření výletu

Jestli pro Vás je zhruba 1 kilometr dlouhá cesta málo, doporučuji začít již v centru Moravan, kde je nádherná cukrárna Tarta. Mají zde výtečnou domácí zmrzlinu, limonádu a famózní zákusky. Doporučuji sem zajít i na oběd, jelikož mají opravdu obsáhlé jídelní menu. Stačí pouze vystoupit o zastávku dříve, tedy Moravany – Hlavní. K cukrárně je také možno dojet autem a zaparkovat v jejím okolí.

Výlet se protáhne o zhruba 3 kilometry, což za to určitě stojí. Po cestě totiž narazíte na studánku víly Vrbičky, která dokáže děti též očarovat. Je zde spousta ručně vyřezaných soch a umělecky zpracovaných laviček, sloužících k odpočinku a načerpání sil.

Pozitiva Bobrstezky

  • Nenáročná cesta
  • Občerstvení
  • Zábava pro děti

Negativa Bobrstezky

  • Není vhodné pro kočárky

Bobrstezka - pohádková naučná stezka

Bobrstezka - pohádková naučná stezka 2

Web: www.bobrstezka.cz

Zdroj: malivyletnici.cz, rodicemvbrne.cz

Kam dál s dětmi v Brně:

Napsat komentář