Botanická zahrada Praha Troja


Rozhodování, zda jít 300 m do Botanické zahrady v Praze Troji nebo 10 m do restaurace dopadlo podle očekávání a šli jsme obědvat. Pan vrchní z Altán Trója nabízel výborné plněné bramborové knedlíky s cibulkou a zelím za 139 Kč, malá desítka nebo malinovka = 25, velká = 35 Kč, po našem návratu by prý už nebyly.

Botanická zahrada Praha Troja

Botanická zahrada Praha Troja 9

S plnými žaludky jdeme po schodech k pokladně Botanické zahrady, kupujeme si i Fata Morganu a samoobslužným vstupem vcházíme. Mapu nemáme, tak se držíme skupiny. Po chvíli vystoupáme k vinici sv. Kláry, byla původně spojena z Trojským zámkem, který nechal postavit Václav Vojtěch ze Šternberka v letech 1678 – 1685.

Znáte další botanické zahrady v Čechách?

Zde se také hrozny zpracovávaly v ohromných sklepích, do kterých se dalo vjet celými povozy. Současně se zámkem byla postavena kaple pro jeho manželku, která ji nechala zasvětit své patronce sv. Kláře.

Botanická zahrada Praha Troja 8

Svou rozlohou 3,5 ha je největší z pražských vinic. Od roku 1995 spadá tato vinice pod správu Pražské botanické zahrady, která intenzivně pracuje na jejím obnovení, výsadbou nových sazenic.

Je zde krásný výhled na Trojský zámek, bludiště i Prahu – Dejvice s hotelem Internationál a Julistkou, Prahu až po Petřínskou rozhlednu.

V zahradě se dá i odpočívat, ale nás čeká ještě Fata Morgana. U východu u mapy zjistíme, že jsme prošli jen menší část zahrady. V Trojské ulici jsme objevili malou BOTA-NICKOU ZAHRÁDKU.

Botanická zahrada Praha Troja 17

Otevírací doba

Jakou má otevírací dobu skleník Fata Morgana, venkovní expozice i Vinotéka Sv. Kláry zjistíte zde.

Vstupné – ceník

Aktuální vstupné zde.

Mapa celého areálu je ke stažení zde.

Google mapy