Botanická zahrada Teplice

Botanická zahrada v Teplicích se nachází v ulici Josefa Suka v klidné části města u vilové čtvrti. Přečtěte si důvody, proč právě sem vyrazit na výlet.


Kde zaparkovat, pokud jedete autem

Na webu Teplické botanické zahrady píšou, že je lepší jet autobusem či trolejbusem a vystoupit nedaleko – zastávka U nových lázní, protože se zde prý nedá zaparkovat.

My asi měli štěstí, protože parkovacích míst přímo u botanické bylo celkem dost.

Ale pravda, počasí bylo takové aprílové, chvílí vedro, chvíli déšť a celkem zima, takže až bude léto a slunce na obloze celý den, parkování asi tak jednoduché nebude.

Parkování - Botanická Teplice

Venkovní expozice

Protože občas i svítilo slunce, fotky se myslím celkem vydařily a sami se podívejte, co vše zde na vás čeká. Osobně moc květin podle názvů neznám, ale ženy budou jistě vědět, jaké krásy botanická nabídne.

Botanická zahrada Teplice 12

Tropický skleník

Přišlo vhod, když venku začalo sakra hodně pršet, že jsme se mohli schovat do pod střechu a do tepla, které teplická botanická a sub tropický skleník nabízí. Najdete zde jak akvária, kde bydlí několik ryb, tak i třeba želvy u menšího jezírka.

Botanická zahrada Teplice 42

Rostlin a květin zde je také dost, některé jste možná v životě neviděli. Ale raději se podívejte na video a fotky, ty řeknou mnohem víc.

Botanická zahrada Teplice 40

Botanická zahrada Teplice 41

Youtube video

Otevírací doba, vstupné, akce

Sanitární den je vždy v pondělí, proto tento ten pro návštěvu vynechte.

V další dny je otevřeno od 9 do 17h v zimě a od 9 do 18h v létě (květen – září).

Aktuální ceny vstupného najdete na www stránkách.

Web: www.botanickateplice.cz

Zábava pro děti

Je jasné, že děti asi hodinovou prohlídkou areálu nadšeny nebudou, proto je můžete vypustit :) na menší hřiště, které je hned vpravo od hlavního vchodu do botanické vedle malé restaurace (tedy spíše cukrárny).

Dětské hřiště - Botanická zahrada Teplice

Další větší hřiště je vedle botanické, takže i zde můžete své ratolesti vypustit, pokud sem s vámi vyrazí. Což ale doporučuji, prohlídka teplické botanické je zajímavá a poučná.

Dětské hřiště u botanické v Teplicích

Další články pro milovníky květin v Čechách

V Teplicích si nenechte ujít i Lázeňskou sezonu, která se zde koná každý rok. A určitě také navštivte zámeckou zahradu. Nově tu najdete i lanové centrum nejen pro děti na střeše supermarketu Kaufland. Aquacentrum Teplice je nově přestavěné, byli jsme také a určitě doporučím všem plavcům.

Napsat komentář