Rozhledna Boubín je nejvýše položená v Čechách


Vydat se na Boubínskou rozhlednu je skvělý nápad, je to moc pěkný výlet, při kterém se ale slušně zapotíte. Rozhodně to ale následně bude stát za to.

Výlet na Boubín parkování

Nejlepší místo, kde zaparkovat, je obec Kubova Huť, kde najdete hned vedle silnice velké parkoviště. Platí se ve stánku, cena je 60kč za auto.

Kubova Huť parkoviště

Kubova huť Boubín trasa

Toto je nejkratší cesta na Boubín. Tam i zpět to je cca 9,5km a zabere vám to celkem asi 3 hodiny chůze. Dvě hoďky do kopce a za hodinku jste zpět, to už je rychlejší.

Cesta vede od parkoviště kousek z kopce, následně přejděte silnici a kolem hotelu Kristian pokračujte až k železničnímu přejezdu. Odtud mírně vlevo do kopce pěknou alejí a na rozcestí Pod Basumskou loukou poté doprava do lesa, kde si hned vlevo můžete prohlédnout řopík – Bunkr H-41/22/A-160. Cesta po modré turistické značce je v této chvíli ještě celkem v pohodě, ale postupně přijdou úseky, které jsou slušně do kopce.

Cesta na Boubín

Když už si budete myslet, že horší to být nemůže, objeví se schody u Boubínské sever. cesty – rozc., po kterých musíte vystoupat až na vrchol, kde právě tato rozhledna leží, resp. stojí.

Schody v lese pod Boubínem

Rozhodně to není vhodné pro kočárky (pokud vám tedy nestačí dojít do 3-4 cesty).

Pokud se sem nevydáte ráno, asi zde budete mít také plno jako my (v poledne). Stačí ale chvíli počkat a lidí tolik na rozhledně nebude.

Boubín rozhledna

Co odtud uvidíte

Díky tomu, jak vysoko Boubínská rozhledna je, ten výhled kolem dokola je neskutečný. Mraky jsou skoro ve stejné výšce, to je hodně působivé.

TIP: Farma Mošna – místo pro odpočinek i dovolenou s dětmi

Je odtud vidět jak velká část národního parku Šumava, tak i města Vimperk, Prachatice, vrchol hory Kleť s nejstarší rozhlednou, a když bude hezké počasí, dají se odtud zahlédnout i Alpy.

Výhled z Boubínské rozhledny

Zajímavosti o Boubínské rozhledně

  • 16.nejvyšší hora v Čr
  • 5. nejvyšší vrchol v české části Šumavy
  • 3. nejvyšší hora v Jihočeském kraji

Otevírací doba

Rozhledna je volně přístupná celoročně.

Vstupné

Je super, že pokud nebudete mít s sebou drobné, můžete zaplatit také kartou (nebo mobilem či hodinkami). Cena je 50kč za osobu.

Boubín vlakem

Jestli se vám nebude chtít jet autem, můžete se na rozhlednu vydat vlakem. Vystoupíte v zastávce Kubova Huť, což je nejvýše položená železniční stanice v Čr.

Kubova Huť železniční stanice

Vlak jede z Kubovy Huti

Dále pak pokračujte podle popisu výše.

Varianta turistické trasy č.2, kudy od parkoviště pod Boubínem na rozhlednu

Odtud můžete vyrazit také na Boubínskou rozhlednu. Turistická trasa Idina cesta vede po zelené okolo informačního střediska Idina Pila, dále od rozcestníku Amortovka po stejně pojmenované trase a dále kolem Boubínského jezírka doprava po modré Knížecí cestě, na rozcestí Knížecí cesta se dáte doprava a na rozcestí Na křížkách odbočte vlevo a tudy již dojdete do cíle na horu. Cestou zpět si můžete projít okruh přes Boubínský prales, kudy vede naučná stezka po zelené. Délka celé trasy je cca 15 km a zabere vám to téměř 5 hodin.

Šumava výlety:

Napsat komentář