Bovec Slovinsko, to je adrenalin a krásná příroda


Lákají vás extrémní sporty a pobyt v krásné přírodě? Potom je pro vaši aktivní dovolenou slovinský Bovec ideálním útočištěm. V místě, které se mimo sezonu mění v město duchů najdete hned několik center, která vám zprostředkují nevšední adrenalinový zážitek.

Výběr máte hned z několika aktivit. Mezi ty nejzajímavější patří určitě canyoning, který si na území České republiky nevyzkoušíte.

Canyoning – Sušec

Zábava pro dospělé i děti, kteří mají pro strach uděláno. Rádi jezdíte do aquaparků, ale nebaví vás davy lidí a rádi byste zkusili něco jiného? Potom jsou tyhle tobogány vytvořené přírodními vodopády přesně pro vás.

O co se tedy přesně jedná…

Nejprve si vyšlápnete hezkou přírodou nahoru do hor, kde se obléknete do neoprenu, nasadíte si podsedák boty a hurá do ledové vody, která se pohybuje v letních měsících okolo deseti stupňů. Nemusíte se bát, neopren vás udrží v teple a navíc očekávání ze zážitku vám vůbec nedá šanci klepat se zimou.

Společně s průvodcem a menší skupinkou dalších odvážlivců se vydáte horskou řekou směrem dolů.

Čekají na vás skoky z výšky, jízdy z vodopádu jako na tobogánu – někdy i pozadu a občas zakončené volným pádem. To vše ve volné přírodě. Vyzkoušíte si i ferraty, protože budete muset překonat úseky, které nejsou sjízdné po vodě.

Na úplný závěr si vyzkoušíte také slaňování po vodopádu, což znamená, že vás instruktor spustí na laně a defacto jedete po vodě dolů a zároveň padáte volným pádem.

V okolí Bovce je na na výběr z celkem tří obtížností a doporučuji pro první seznámení s canyoningem tu nejjednodušší, která určitě nebude nudnou. Po naší návštěvě této atrakce jsme byli tak spokojeni, že určitě vyzkoušíme i další varianty. V canyonu strávíte přibližně hodinu a půl a celková časová náročnost je přibližně tři až čtyři hodiny – takže příjemně strávené dopoledne či odpoledne, které vás vyčerpá. Cenově se tato zábava pohybuje okolo 50 eur a samozřejmě platí, že čím vyšší náročnost, tím dražší.

Tip: V Bovci je možnost sehnat i česky mluvícího instruktora v centru alpicenter.

Fotogalerie

Přečtěte si ještě:

Napsat komentář