Boží vyhlídka je rozhledna na Božím Daru


Boží vyhlídka je rozhledna nad obcí Boží Dar v Krušných horách. Vyrostla zde poměrně nedávno, tak bylo samozřejmě mojí povinností ji navštívit.

Parkování

Na Božím Daru je několik velkých parkovišť skoro nedaleko centra, takže sem trefíte bez problémů. Hodina je zdarma, za celý den zaplatíte 100kč v automatu. Pozor, bere drobné jen 10, 20, 50 kč a papírové 100 a 200kč. Kartou zde bohužel nezaplatíte.

Auto lze také nechat na parkovišti u ski areálu Neklid, odtud to je blíž, ale pokud chcete ještě navštívit další zajímavosti v okolí, jako Ježíškovu cestu nebo se projít po naučné stezce Božídarské rašeliniště, měli byste to odtud dále, takže lepší varianta je podle mě to parkování blíž do centra u čerpací stanice.

My našli místo na menším parkovišti Pošta vedle pivovaru Červený vlk.

Kudy k vyhlídce

Jděte dolů z kopce a u hotelu Praha odbočte vlevo a dále pokračujte po červené turistické značce do kopce po sjezdovce. Po chvíli uvidíte váš cíl.

Rozhledna připomíná krabičku od sirek. Stojí zde od roku 2019 v nadmořské výšce 1099 m n.m. Její celková výška je 8 metrů, na vyhlídkovou plošinu ve výšce 5 metrů vystoupáte po 20 dřevěných schodech.

Přístup je možný od dubna do října, vstupné se neplatí.

Výhled je odtud jak na sjezdovku a město Boží Dar, pak vlevo lze vidět chodníčky na Božídarském rašeliništi. Z druhé strany lze zahlédnout Klínovec, kam můžete také pěšky dojít. Na posledním obrázku se podívejte na krásnou stylovou restauraci, jako kdyby byla z německého pohraničí, a aby ne, majitelka je prý Němka. No je tu krásně, co vám budu povídat…

Fotogalerie

Web: www.bozidar.cz

Ubytování v okolí

Související:

Penzion Daniela recenze

Napsat komentář