Božídarské rašeliniště – naučná stezka pro celou rodinu

Naučná stezka po rašeliništi na Božím Daru je moc pěkný výlet pro celou rodinu. Procházku zvládnete nejen s kočárkem, ale i s malými dětmi, trasa je dlouhá cca 4 kilometry.


Parkování

Kde zaparkovat jsem popisoval v článku o Boží vyhlídce, takže tam najdete veškeré informace a parkoviště bude také výchozí bod výletu.

Pokud ale budete chtít navštívit jen NS Božídarské rašeliniště, lze využít parkování naproti Hospůdce Špičák a auto nechat zde.

Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Za výše zmíněnou hospůdkou je informační cedule + mapa a začátek naučné stezky. Ta vás provede po části Krušných hor, díky těm cedulím se dozvíte, jací živočichové zde žijí a jaké rostliny zde můžete zahlédnout.

TIP: NPR Soos Františkovy Lázně

Trasa je dlouhá cca 2 km než dojdete k silnici, kde se napojíte na část Ježíškovy cesty, kterou jsme si také před pár lety prošli, takže určitě doporučuji nevynechat. V podstatě jde projít tu „Ježíškovu trasu“ a poté se napojit na rašeliniště u silnice, jak jsem popisoval. My to šli přesně takto, resp. bez „ježíška“ a jen po cyklostezce z Božího Daru, a rašeliniště prošli od info tabule 12 až k 1. Určitě z mého pohledu to není takto tolik do kopce, jako když to jdete správně a zpět do obce musíte zdolat kopeček kolem výstavních, asi nedávno zde postavených rodinných domů.

Fotogalerie

Ubytování na Božím Daru

Kam dál v okolí na výlet:

Související:

Penzion Daniela – recenze ubytování

Napsat komentář