Brána Matky Boží – rozhledna v Jihlavě


Tato brána je jedním ze symbolů města a slouží v současnosti také jako rozhledna. Proto jsme sem logicky také vystoupali a město Jihlava si prohlédli z výšky.

Brána matky boží Jihlava

Jak vidíte, není moc míst, kam se v zimě na rozhlednu dá vyrazit, a proto jsem rád, že alespoň zde je otevřeno celoročně.

Vyhlídková věž, která byla postavena během výstavby města v počátku druhé poloviny 13. století, se nachází kousek od náměstí, pokud použijete turistickou mapu v mobilu od Seznamu, pak je přesně tam, kde je druhé informační centrum. To první je na náměstí.

Ve věži najdete výstavu obrazů, viděli jsme také hvězdářské dalekohledy a historické hodiny. Pěkný je též zmenšený model Jihlavy.

Zmenšený model Jihlavy

Na vyhlídku na Bráně Matky Boží vede 113 schodů, nahoře je poklop, za kterým se skrývá nádherný výhled na celé zdejší statutární město.

Vstup na vyhlídku Brány matky boží v Jihlavě

Jak vidíte, v den naší návštěvy to bylo za celou zimu poprvé, co byl sníh, tak ty fotky mají zajímavý nádech, ty zasněžené střechy jsou vskutku romantické.

Město Jihlava v zimě

Zde vzadu vidíte Vyhlídkovou věž parku Gustava Mahlera.

Zasněžená Jihlava

Vstupné jsme platili 25kč dospělý a 15kč dítě. Aktuální ceny a jaká je otevírací doba zjistíte na webu www.visitjihlava.eu

Až vás přepadne hlad, zavítejte do nedaleké restaurace La Oliva, kde byli také a moc si pochutnali.