Brdo – kamenná rozhledna vám ukáže krásu Chřibů

Příznivci pěší turistiky zajisté ocení krásu jedinečné zalesněné vrchoviny v okolí obce Roštín (Zlínský kraj). Navíc si mohou zpestřit svůj rodinný výlet o návštěvu zajímavé rozhledny, která byla postavena ve výšce 587 metrů na nejvyšším vrcholu pohoří Chřiby.

Byla postavena v roce 2004 podle návrhu architekta Svatopluka Sládečka a nahradila původní dřevěnou rozhlednu. V těsné blízkosti rozhledny Brdo najdete také stejnojmenné archeologické naleziště z doby bronzové s vykopávkami dokumentujícími halštatskou kulturu.

Technické zajímavosti

Zastřešená rozhledna Brdo dosahuje výšky 24 metrů. Po vystoupání 125 metrů po dřevěné konstrukci dosáhnete vyhlídkové plošiny. Výstup na vyhlídkový ochoz si můžete zpestřit výstavou fotografií a informačních popisky ohledně výstavby této unikátní rozhledny.

Vyhlídkový ochoz rozhledny se nachází ve výšce 20 metrů. Ochoz je uzavřený a zasklený, čímž ideálně chrání návštěvníky před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Díky tomu je možné si náhledný výhled z rozhledny užít i zimním období.

Otevírací doba a vstupné

Rozhledna je přístupná veřejnosti v průběhu hlavní turistické sezóny v období od dubna do října.

Rozhledna je za příznivého počasí otevřená i 29., 30. a 31. prosince.

Základní vstupné činí 20 Kč, rodinné 50 Kč. Zakoupené vstupenky jsou dokonce slosovatelné.

Rozhledna Brdo trasa

Nejsnazší cesta kudy k rozhledně vede od turistické chaty Bunč. Zde můžete využít parkoviště Bunč a následně se po červené turistické značce vydat k rozhledně (asi 4 km).

Další možností je zaparkovat v obci Salaš (parkoviště Salaš u Velehradu) a nechat se dovést k rozhledně po modré turistické značce (asi 5 km).

TIP: Rozhledna Salaš v Chřibech

Pokud zvolíte jako výchozí bod obec Roštín, můžete zaparkovat před rekreačním areálem s koupalištěm a od něj se vydat na rozhlednu po zelené turistické značce (asi 3 km).

Fotogalerie