Brdy – tip na dvoudenní výlet


Podle předpovědi nás čekal moc hezký víkend a tak jsme začali přemýšlet nad výletem. Jelikož jsme plánovali vyrazit až sobotu dopoledne, potřebovali jsme najít nějakou hezkou lokalitu nedaleko od Prahy. Nakonec jsme se rozhodli vyrazit vlakem do Řevnic a vystoupat na okraj brdských lesů.

2 dny v Brdech

Z nádraží jsme se vydali po zelené turistické značce směrem k lesnímu divadlu. Než jsme však vstoupili do lesa, změnili jsme barvu a dál stoupali po modré. Pěšina míří napříč vrstevnicemi a tak nás čekaly dva kilometry prudkého stoupání. U studánky Nad Červenejch loukou jsme si udělali malou přestávku. Poseděli jsme, udělali pár fotek, doplnili vodu a brzy pokračovali vzhůru.

Cesta se konečně narovnala a dál pokračovala po vrstevnici. Po chvíli jsme dorazili na odbočku vedoucí ke studánkám Nad Kejnou roklí. Rozhodl jsem se nechat batoh na místě a sám vyrazit s lahvemi, abych pokud možno doplnili vodu. Podle mapy to byla poslední možnost až do druhého dne.

Když jsem seběhl z mírného kopce a podle GPS dohledal studánky, čekalo mě zklamání. Dvě byly naprosto vyschlé a ta třetí dost zakalená. Navíc rozhodně nevoněla.

Přelil jsem tedy zbytek čisté vody do jedné lahve a druhou naplnil ze studánky jako nouzovou rezervu. Pro jistotu jsem do ní hodil dezinfekční tabletu. Výsledkem byla vůně na pomezí močálu a bazénu.

Začalo se připozdívat a tak jsme se rozhodli vyhledat nějaké místo na přespání. Dorazili jsme právě k Vyhlídce na Karlštejn. Bylo to tam moc hezké a navíc se poblíž nacházelo několik pěkných tábořišť. Závětří, ohniště, kameny na sezení. Co víc si přát? Shodili jsme batohy a dali se do přípravy večeře.

Ráno jsme vše poklidili a vydali se dál po modré, směrem k Vyhlídce Hvíždinec. Odtud jsme zamířili po lesní cestě na severovýchod, tak abychom časem narazili na žlutou turistickou značku. Cesta dál klesá malebnými listnatými lesy až do obce Všenory, kde značka končí přímo na vlakovém nádraží.

Fotogalerie

Doporučujeme:

Napsat komentář