Brela – Čechy milované letovisko na Makarské v Chorvatsku


Příjemní lidé, se kterými není problém domluvit se česky, skvělá dostupnost autem i autobusem, krásná příroda, čisté moře a bezkonkurenční ceny. To vše je Chorvatsko, pro Čechy už skoro ekvivalent domácí dovolené.

Jednou z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších destinací na Jadranu je bezpochyby Brela, letovisko v nejsevernější části Makarské Riviery.

Pláže a koupání

Letovisko nabízí přes kilometr a půl oblázkových pláží, které jsou kryty stínem z všudypřítomných borových lesů. Díky kamínkům je Brela místem s průzračně čistou vodou vhodnou k potápění. Budete-li mít štěstí, narazíte na menší korálové útesy s rozmanitou a fascinující faunou.

Brela Chorvatsko

Brela Chorvatsko 1

Podél celého pobřeží vede betonová cesta, jenž turisty zavede přímo kolem symbolu Brely – ostrůvku ve tvaru kamene, jehož fotka zdobí každého průvodce a leták, až do sousední Bašky Vody a jejího akčního a nikdy nespícího centra plného nákupních možností. Chyba by byla neochutnat zde místní zmrzlinu. Při výběru z mnoha příchutí se vám budou sbíhat sliny a při sledování zručnosti a kreativity prodavačů tajit dech.

Ubytování

Co se týče ubytování, nabízí Brela několik větších hotelových komplexů a nepřeberné množství soukromých vil s apartmány. Ty se nacházejí ve stráních tyčících se nad pobřežím a přístup k nim je po desítkách až stovkách schodů, takže ani o sport a aktivní pohyb není v destinaci nouze. Velice příjemnými majiteli a levným komfortním bydlením disponují například modrobílá vila Krolo či skromnější a výše umístěná vila Maria. Do takových zařízení je ve většině případů narozdíl od hotelů nutnost dovozu vlastní stravy.

rezervujte ubytování

Zájemcům o poznávání nabízí cestovní i místní zážitkové kanceláře nepřeberné množství výletů – ať už adrenalinových, jako jsou sjezdy divoké řeky na raftu, či cesty za poznáním přírody, například té v okolí Plitvických jezer, kultury nebo ochutnáním místní kuchyně. Velice populárními jsou výlety na blízký ostrov Hvar a Brač spojené s rybími hody.

Výletu do Brely určitě nebudete litovat. To vám potvrdí i spousta navrátivších se turistů.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář