Bretaň: 3 tipy na výlety, které stojí za to

Francie nabízí k návštěvě mnohem víc než Eiffelovku, kam zavítá valná většina turistů. Jedním z míst, které rozhodně stojí za vidění, je Bretaň, nejzápadnější část Francie. Vůně oceánu, výborné jídlo, kouzelná architektura – zní vám to hezky?


Je toho mnohem víc. Přinášíme vám tipy na výlety, které byste si při návštěvě Bretaně neměli nechat ujít.

Vannes

Hlavní město regionu Morbihan, které najdeme na jihu Bretaně, má určitě co nabídnout. Za povšimnutí stojí historické centrum plné doškových domků s obchůdky. Takové uličky vás skoro přimějí uvěřit, že jste se vrátili zpátky v čase. Nedaleko od centra najdete hradby města, za kterými se rozléhají nádherné zahrady. Ani ty by neměly uniknout vaší pozornosti. Navíc se zde konají různé kulturní akce, od historických slavností až po koncerty.

Côte sauvage – Quiberon

Ať už se do Bretaně vypravíte v létě či na podzim, francouzské pobřeží vás pokaždé něčím oslní. Jedním z nejkrásnějších míst, odkud si můžete vychutnat pohled na Atlantik, je část Quiberonu zvaná Côte sauvage. Pobřeží láká jak obdivovatele přírody, tak milovníky sportu a adrenalinu. I během chladných měsíců sem lidé jezdí surfovat a plavat, ale potkáte tam dokonce i milovníky kajaků. Nezapomínejte však na opatrnost – pobřeží nedostalo jméno „divoké“ jen tak, nejeden odvážlivec už zde přišel o život.

Mont Saint Michel

Když jsem poprvé viděla tuto památku, pomyslela jsem si: „Kam se na tohle hrabe nějaká Eiffelovka?“. A určitě jsem nebyla jediná. Mont Saint Michel (v překladu Hora svatého Michaela) sice neleží v Bretani, ale v části Normandie, přesto se vyplatí tam při návštěvě Bretaně zajet. Jedná se o opravdu unikátní místo. Není to jen obyčejný zámek – leží uprostřed moře a najdete na něm téměř všechny stavební slohy, stavil se totiž stovky let. A pokud je zrovna odliv, průvodce vás provede po pohyblivých píscích okolo zámku. A věřte, že na takovou procházku zkrátka nezapomenete.

Ubytování v Bretani

Fotogalerie

Přečtete si také:

Napsat komentář