Bretaň s výletem do Normandie


První díl cestopisu z roku 1999, kdy jsem jel autobusem do Normandie. Dovolená v Bretani se vydařila.

CK Ideál Tour vyjíždí z Florence – Dolní nádraží, je nás 48 osob, do 19 hod. je cesta v pořádku, italský film jsou samé gagy, ve 22 hod. stojíme v SRN a měníme pravou zadní vnitřní pneu, o 30 min. později telefonuje německy hovořící účastník zájezdu do servisu a žádá výměnu 2x Goodyear R22.5 295×80, pokračujeme 02 hod. při spícím busu. Budíček 30 km před Francií v 6.30 hod., snídám kávu a bábovku, oběd = druhý řízek + první Gambrinus v plechu + mrkev, ve 13 hod. vjíždíme do největšího bretaňského města Nantes, leží při dolním toku Loiry, má 300.000 obyvatel, narodil se zde Jules Verne. Nejprve bloudíme po předměstí, pak jdeme do hradu, kde Jindřich IV. vydal v roce 1598 Edikt Nantský – jakýsi Toleranční patent, v roce 1685 ho zrušil Ludvík XIV.

V Rennes jsou hrázděné domy, jeden velmi úzký, jako jsou v Amsterdamu.

Rennes Francie

Fotím svatbu hetero- i jako homo- a svatební Renault Clio, pán s megafonem zná Česko i Václava Havla, parlament se opravuje, katedrála sv. Petra – i zde je patronem rybářů, projíždíme kolem továrny Citroen do hotelu Primevere na okraji Chantepie.

Rennes Francie 2

Hledáme potraviny, již vím, že nemám salám, kolem hotelu prodávají vše jiné, v centru je Intermarche – sýr Brie za 5.45 franků + červené víno Carcassone za 9.95 F, pijeme první krabici, sprcha.

Bretaň a výlety, které stojí za to

bretan

Noc na manželské posteli s chlapem je lepší, než v autobusu, snídaně je v 8 hod., sedáme si na místa včera večeřících = ¾ busu, chybí salám i sýr, kávu piji z misky !! Při cestě směr Carnac trpí řidiči „holubím komplexem“ – na velkých kruhových objezdech si zopakují nejméně jednou kolečko a teprve potom vyrazí správným směrem, 2x jedeme na východ směr Le Mans místo na jihozápad, ztrácíme tím hodinu.

Poznávací zájezdy do Bretaně na Invia.cz

Komu by se nelíbilo mít zde dům, projíždět se několikrát týdně na kole, nebo vyrazit autem podívat se na zajímavosti Bretaně (Bretagne), jako jsou například Menhiry.

 

1. díl cestopisu – Bretaň s výletem do Normandie
2. díl cestopisu – Francouzskou Bretaní po stopách Keltů
3. díl cestopisu – Vylodění v Normandii

Další odkazy

Napsat komentář