Břevnovský klášter, Bílá Hora a Letohrádek Hvězda. Výlet na tři místa v jeden den


Pokud se cestou z Břevnovského kláštera chystáte vydat na Bílou Horu, nezapomeňte se zastavit v barokním Kostele Panny Marie Vítězné s klášterem benediktýnek. Areál kláštera je volně přístupný a určitě stojí za návštěvu – kromě svého pravidelného barokního půdorysu Vás jistě zaujme velkým množstvím nástěnných maleb, které se nacházejí v podloubích po celém jeho obvodu.

Působivé náboženské motivy zaujmou také svým výtvarným zpracováním, jedná se o ukázkovou galerii pod širým nebem.

Z kláštera je to jen pár minut pěšky na jedno z nejslavnějších bojišť české historie, Bílou Horu. Je to sice jen kopec o nadmořské výšce 381 m, nabízí ale krásné výhledy do okolí.

TIP: Co dělat a podniknout o víkendu v Praze

Stojí zde památník, místo k odpočinku a také informační tabule, shrnující průběh bitvy. Vzhledem ke svému historickému významu by vám toto místo rozhodně nemělo uniknout.

Procházku si můžete prodloužit návštěvou Letohrádku Hvězda s přilehlou oborou, která je oblíbeným místem pro výlety a odpočinek. Z bojiště na Bílé Hoře procházka trvá 20 minut, autem se dá cesta zvládnout za 6 minut.

Tato renesanční stavba v půdorysu hvězdy je obklopená parkem, který je oblíbeným místem pro pikniky a procházky.

A pokud jste si zapomněli svačinu doma, příjemná obsluha v místní kavárničce Vám s radostí nabídne výběrovou kávu, limonády i drobné občerstvení. Za zmínku stojí také to, že Letohrádek je v sezoně od dubna do října otevřen veřejnosti k prohlídkám štukových interiérů a výstav.

Při cestě z obory se můžete zastavit v některé z okolních restaurací, cesta na metro Petřiny Vám nezabere více než deset minut. Obora je také vybavena množstvím informačních tabulí, popisujících faunu i flóru, můžete v ní tedy i s dětmi strávit až několik hodin. A pokud během procházky ještě dostanete chuť dozvědět se více o historii Bílé Hory, vstup do muzea v Letohrádku Hvězda je otevřen denně kromě pondělí do 18:00.

Fotogalerie:

Odkazy:

Napsat komentář