Brist Chorvatsko: malé město v oblíbené oblasti


Malebné městečko Brist v jižní Dalmácii, svou rozlohou připomínající spíše malou českou vesnici, se rozprostírá na břehu Středozemního moře a turisty ohromí svou polohou pod svahy pohoří Rilič. Je součástí Makarské riviéry.

Brist Chorvatsko recenze

Brist Chorvatsko

Břehy moře jsou v Bristu velmi členité, a tak vzniká řada zátok s vlastními malými plážemi pro ty, kteří se nechtějí s ostatními mačkat na hlavní, centrální pláži. Stejně tak jako pro Makarskou riviéru, i pro Brist jsou typické pláže tvořené drobnými oblázky, nicméně nalezneme zde i písčitá místa. Z tohoto důvodu není moře v Bristu nádherně průzračné a mořské živočichy uvidíte až daleko od kraje.

Na druhou stranu je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Třeba když vyberete oblíbený hotel Riva nebo vila Maslina.

rezervujte ubytování

Většina zátok vytváří mělké vstupy do moře, takže budete mít po dlouhou dobu vodu maximálně po kolena.

Brist Chorvatsko 2

Jakmile se teploty, které zde jsou během prázdnin díky poloze Bristu vysoké, sníží a sluníčko obarví oblohu do krásných barev, můžete nerušeně sledovat měnící se horizont a s ním nedaleký poloostrov Pelješac, který ho kopíruje.

Brist Chorvatsko 4

Brist bude oproti typickým oblíbeným chorvatským destinacím spíše klidnějším místem pro odpočinek. Večer nečekejte noční zábavy a vzruchy, spíše budete mít možnost se projít při měsíčku a pořádně nasávat mořský vzduch. Pokud vás toto rozjímání během dovolené přestane bavit, vyrazte za zábavou do nedalekého města Gradac. Ten je od Bristu vzdálen dva kilometry. Dostanete se tam krásnou a pohodovou cestou kolem moře. Tato pěší zóna je také skvělou trasou pro všechny vášnivé bruslaře či běžce, jenž nechtějí zůstat pozadu ani na dovolené.

Brist je ideálním místem pro ty, kterým nevadí dlouho cestovat, jelikož se nachází v jižní části Chorvatska, ale na druhou stranu si chtějí odpočinout od návalů lidí. Jedná se spíše o zapadlou destinací, kde se obyvatelé snaží během sezóny přivydělat si na živobytí prodejem suvenýrů a pronájmem apartmánů. Jejich hlavní výdělek přichází z rybolovu.

Při ranních i večerních procházkách můžete na moři pozorovat mnoho rybářských lodí.

A pozor ať se na pláži nezamotáte do sítí, v kterých se často nacházejí skvosty mořského světa, jako jsou nejrůznější mušle, zbytky řas či drobní živočichové.

Ubytování Brist

Nejoblíbenější typ ubytování v soukromíapartmány – vybírejte na Booking.com

Samozřejmě zda najdete i další, jako hotely, vily nebo nejlevnější ubytování – kempy.

Brist Chorvatsko 3

První zmínka o Bristu sahá do 16. století. Za povšimnutí stojí například kamenný kostel sv. Margarity. Tyčí se nad městem, a tak je považován za dominantu města.