Brníčko – zřícenina hradu u Zábřeha

Chystáte se o víkendu vyrazit do přírody a máte rádi romantické zříceniny? Udělejte si kouzelný výlet na hrad Brníčko!


Zřícenina hradu Brníčko

Nachází se nad stejnojmennou obcí nedaleko Zábřehu na Moravě. Do Brníčka jezdí pravidelné autobusové linky, pokud se na výlet vypravíte automobilem, zpravidla není problém ve vesnici najít místo k zaparkování. Poté už na vás čeká středně náročný výšlap do kopce vstříc malebné zřícenině. Výstup může být především v letním parnu poněkud náročný, avšak odměnou vám bude dechberoucí výhled na širé okolí. Zřícenina je velmi malá, avšak o to kouzelnější. Jsou zde také turistická posezení, jedno dokonce se stříškou, takže vás nevlídné počasí nemůže zastihnout nepřipravené.

Kopec se zříceninou byl dříve pokryt hustým lesem, avšak stromy nechala obec vykácet, zříceninu zakonzervovala a vzniklo tak opravdu krásné výletní místo. Dole pod samotnou zříceninou je rozlehlý plácek s ohništěm, na kterém si můžete opéct vaše oblíbené špekáčky. Na samotnou zříceninu, ze které už bohužel zůstaly dochovány pouze některé zdi, vstupy a okna vedou příkré dřevěné schody. Zřícenina i její okolí je pečlivě opečovávané ze strany obce, tráva na zřícenině je spásána ovečkami z ovčí farmy dole z vesnice, kde mají mimochodem báječné ovčí sýry.

TIP: Chodíte rádi na zříceniny? Navštivte i ty další.

Pokud se na zřícenině zdržíte do večera či přes noc, budete svědky nádherného západu i východu slunce, který bude doprovázen pouze cvrlikáním zpěvných ptáků, bzučením cikád a zvoněním malých zvonců blízkého ovčího stáda. Prostě romantika! Výlet na zříceninu je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak pro zamilované páry. Pokud sebou berete babičku, pro kterou by byl výstup příliš náročný, prozradím vám, že autem se dá dojet až téměř ke zřícenině (cestu hlídá závora). Ať už se na Brníčko dostanete jakkoliv, hlavně ať vám vyjde počasí a odnesete si domů pozitivní náladu a co nejvíce krásných zážitků!

Doporučujeme:

Napsat komentář