Broumovské stěny


Hledáte zajímavý tip na víkendový výlet? Na Broumovských stěnách jste už byli?

Broumovské stěny, někdy také nazývány Polické stěny, jsou národní přírodní rezervací, která je součástí CHKO Broumovsko, nacházející se v Broumovské vrchovině. Broumovské skály jsou neprávem opomíjené, zajímavé skalní útvary. Svým věhlasem je bohužel zastínily nedaleké Adršpašsko-teplické skály, známé především jako Diamantové hory z dnes již klasické pohádky Třetí princ. Pojďme se ale nyní podívat na sice méně známé, ale o nic méně krásnější Broumovské stěny.

Chata Hvězda

Broumovské stěny se nacházejí asi 4 kilometry od města Broumov. Ideálním místem pro vstup do Broumovských stěn je turistická chata Hvězda, respektive parkoviště Hvězda, které je od chaty vzdáleno asi půl kilometru. Na parkoviště lze dojet autem, nebo využít místní integrovanou regionální dopravu. U turistické chaty Hvězda je rozcestník a de fakto východiště turistických tras Broumovskými stěnami.

Ubytování v této krásné oblasti hledejte na Booking.com

Poblíž turistické chaty Hvězda se nachází zajímavá a velmi zvláštní Kaple panny Marie Sněžné na Hvězdě, která je z roku 1733.

Před ní zde stál dřevěný kříž s hvězdou, díky které místo získalo název „Na hvězdě“. Turistická chata Hvězda se zde nachází od roku 1856.

Od Hvězdy se můžete vydat úzkými chodbami mezi skalami směrem k turistickému rozcestí Nad Kovářovou roklí a dále na Supí hnízdo.

Míjíte při tom různě, převážně po zvířatech pojmenované skály. Můžete si tak prohlédnout třeba kamennou želvu nebo mušli.

Kovářova rokle

Pokud se rozhodnete udělat okruh přes Kovářovou rokli, můžete ochutnat vodu z Setonovy studánky, nebo také navštívit dvě jeskyně jménem Kovárna a Mariánská Jeskyně, ve které se nachází socha hlavy madony. Kovářova rokle však nabízí také mnoho výhledů a vyhlídek.

Ještě je potřeba upozornit, že není vhodné Broumovské stěny navštívit v případě sněhové pokrývky, nebo náledí. Některá místa jsou za těchto podmínek nebezpečná.

Také počítejte s tím, že i když má okruh jen pár kilometrů, strávíte na něm minimálně půl dne.

Fotogalerie

Ubytování na Broumovsku a okolí

Odkazy:

2 komentáře u „Broumovské stěny“

  1. O prázdninách jsme tam byli a musím říct, že se tam vyplatí jet na vícedenní výlet. V okolí je spousta zajímavých a pěkných věcí k vidění.

Napsat komentář