Bruggy v Belgii jsou Benátky severu


Jestliže zavítáte do Belgie, v žádném případě nesmíte vynechat návštěvu překrásného města Bruggy. Ne nadarmo se jim říká „Benátky severu“! Celé město je totiž protkáno kanálem a stejně jako těm italským Benátkám, ani Bruggám nechybí romantický půvab a kouzlo.

Na své si zde přijdou jak milovníci historie a památek, tak jedlíci, ať už půjdou po vyhlášených belgických hranolcích, či pralinkách.

Bruggy – charakteristika města

Bruggy Belgie

Bruggy se nacházejí na pobřeží Severního moře ve vlámské části Belgie. Je to místo osídlené už přes 2000 let. Historické centrum je zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO. Jak již bylo zmíněno, charakteristickým znakem Brugg je řeka Reie, jež protéká celým městem a vytváří celou síť kanálů a průplavů.

TIP: I hlavní město Brusel stojí za to navštívit.

Právě plavba lodičkou je jednou z nejvyhledávanějších místních atrakcí. Když máte štěstí na dobrého průvodce, který nejenže umí kormidlovat loď, ale do mikrofonu na vás huláká v angličtině zajímavosti o městě, můžete se po cestě i dost zasmát. Na průplav pod nejnižším mostem Brugg vás vyzve, abyste sklonili hlavy a upozorní na krvavé šmouhy na stěnách mostu, které tu zbyly po lidech, kteří neposlechli. (konec vtipu)

Co v Bruggách stojí za návštěvu?

Vlastně všechno zdejší. Vypíchnu ovšem pár míst, které kdo v Bruggách neviděl, jako by tam nebyl.  První kroky většiny turistů bezesporu míří na náměstí Burg.To získalo své jméno podle pevnosti, která tu původně stála. Zde je lákadel hned několik. Dominuje mu místní radnice, vedle níž se nachází bývalý Justiční palác. Dnes tam jsou, tuším, nějaké kanceláře, ovšem zevnějšek obou budov nádherně koresponduje s historickým duchem města. Když už tam budete, nesmíte vynechat návštěvu baziliky sv. Krve. Ta se chlubí ampulkou s kapkou údajně skutečně Kristovy krve.

Bruggy Belgie 2

Asi nejčastěji zmiňovaným a zobrazovaným objektem v souvislosti s Bruggami je věž Belfried na náměstí Markt. Odtud je nejen nádherný výhled na červené střechy města, dokonce odtud vidíte i Burg, ale je tu také k vidění obří zvonkohra a další zajímavé historické artefakty.

Určitě zamiřte také do muzea čokolády Choco Story. To najdete i v Praze.

Bruggy Belgie 3

Dozvíte se nejen, jak vlastně vůbec začala výroba čokolády, ale i jak to bylo dál a když nebudete mít smůlu jako já a nepropásnete ochutnávku, můžete si návštěvu tady osladit. Pro děti jsou po cestě příběhem čokolády nachystané různé aktivity, aby muzeum udrželo jejich pozornost.

Ubytování Bruggy Belgie

Doporučujeme:

Pairi Daiza – nejlepší zoo Evropy uprostřed belgického venkova

Napsat komentář