Bystřice nad Pernštejnem nabídne zábavu pro děti i adrenalin pro dospělé


Bystřice nad Pernštejnem je městečko rozkládající se v kopcích na pomezí kraje Vysočina a Jihomoravského kraje. Pokud se rozhodnete zajet na výlet do těchto míst, připravte se na krásnou přírodu smíšených lesů, úzké cesty vhodné pro cyklisty, a bohužel také dlouhé přejezdy.

Chcete-li stihnout více atrakcí v jeden den – ideální je vybrat si jednu větší atrakci, kde strávíte celý výletní den. V katastru města (jeho jednotlivých částí) je několik lákadel zaměřených na konkrétní typy turistů.

Bystřice nad Pernštejnem

Kam s dětmi v Bystřici pod Pernštejnem

Jak centrum, tak přilehlé vesničky nabízí několik zajímavých cílů, které jsou vhodné především pro rodiny s dětmi. Asi nejnavštěvovanější jsou westernové městečko Šiklův mlýn v nedaleké Zvoli a centrum Eden přímo v Bystřici, ke kterému vede cyklostezka procházející obcí. Šiklův mlýn je specificky orientovaná atrakce s westernovou tematikou nabízející jízdu na koni, aquapark a mnoho dalšího.

Centrum Eden je naučný park se stálou expozicí skanzenu Horácká vesnice a Panský dvůr, kde se děti prostřednictvím aktivit dozví řadu zajímavostí z historie tradic a zvyků v kraji. Jedna z částí je zároveň dedikována udržitelnosti s ekologicky a environmentálně tematizovanou expozicí.

Bystřice nad Pernštejnem 1

Pěšky za historií Vysočiny

V blízkosti obce Bystřice nad Pernštejnem se také nachází několik hradů a zřícenin. Oblast je proto velmi vhodná pro pěší výlety nebo cyklovýlety krásnou přírodou protkanou potůčky, jejímž cílem může být buď hrad Pernštejn, nebo nedaleké zříceniny hradů Zubštejn či Aueršperk.

Bystřice nad Pernštejnem 3

Ty pak doplňuje ještě Dalečín na opačném konci přehrady. Krásný výhled nabízí také samotná hráz, na níž vede příjemný lesní stezka.

Extrémní sporty

Vedle krásné přírody a hradů v okolí Bystřice nad Pernštejnem je oblast atraktivní také pro vyznavače náročnějších sportů. V areálu Vírské přehrady se nachází hned dvě začátečnické ferraty nad přehradou – Ferraty na Jezerní stěně, které jsou v zimě upravovány na ledovou stěnu. Pro výstup je ovšem nutné mít speciální lezecké vybavení.

Bystřice nad Pernštejnem - přehrada

Levné ubytování v okolí

Související:

Údolí Chlébského potoka – přírodní rezervace, kde uvidíte tisíce Bledule jarní