Čajka v oblakoch – vyhlídková stezka nad Bojnicemi na Slovensku

Nerušená procházka v korunách stromů, jež návštěvníkům poskytuje detailní pohled na krajinu i přírodu z jiné perspektivy, se stala oblíbenou a vyhledávanou atrakcí. Lázeňské město Bojnice v okrese Prievidza (Trenčínský kraj) se od července 2018 může právem pyšnit další turistickou zajímavostí, která se nachází v nadmořské výšce 415 metrů.


Tou je bezesporu třicetimetrová vyhlídková věž tvořená ocelovou konstrukcí a dřevěnými lávkami, opatřená tobogánem. Svým tvarem i provedením připomíná čajku za letu a tím motivovala své tvůrce k originálnímu pojmenování. Stezka vznikla jako investiční projekt lázní Bojnice ve spolupráci se špičkovým architektem Zdeňkem Fránkem.

Co vás na vyhlídce čeká?

Stezka v oblacích vám poskytne nádherné výhledy na Bojnický zámek, zoo – nejstarší na Slovensku i okolní nádhernou horskou krajinu. Návštěvníci si mohou vyzkoušet točité kovové schodiště, jízdu shora dolů na nerezovém tobogánu o délce celých 70 metrů, průchod síťovým tunelem, který jim zkrátí cestu. Stezka je bezbariérová a její mírné stupání po prostorné dřevěné podlaze umožní snadný pohyb i starším osobám a maminkám s kočárkem.

Vstupné a přístupová cesta

Vyhlídka je přístupná celoročně v závislosti na povětrnostních podmínkách a počasí. Vstupné pro dospělé osoby činí 8 €, pro děti od 3-15 let 4 € a za svezení na tobogánu zaplatíte 2 €.

Stezka je přístupná prostřednictvím příjezdové komunikace z lázeňského areálu Bojnic. Další možností je spojit návštěvu rozhledny s příjemnou procházkou a vydat se k ní po křížové cestě zakončené kaplí Sedmibolestné Panny Marie.

Šmoulí vesnice pod vyhlídkou

V okolí vyhlídky vzniká postupně další zázemí pro turisty. Rodiče s dětmi se mohou bezplatně podívat do dřevěných domečků – hříbků i muchomůrek, využít nově vytvořené dětské hřiště s průlezkami nebo se nechat povozit ve stylovém vláčku. K dispozici jsou také stánky s občerstvením, suvenýry a nedaleké parkoviště.

Fotogalerie

Napsat komentář