Caorle je oblíbené městečko, kde si užijete prima dovolenou v Itálii


Caorle se nachází na samotném pobřeží Itálie. Toto severně položené město je velice oblíbenou destinací. Jedná se totiž o jedno z prvních míst, kde je při cestě ze střední Evropy možné spatřit moře.

Itálie. Země plná dobré nálady, teplého počasí, skvělé pizzy a v neposlední řadě vynikajícího vína.

Pláž? Pro lenošení jako stvořená

Jestliže toužíte po alespoň jednom dni prováleném na písečné pláži, pak je Caorle tou správnou volbou. Již zmiňované pláže jsou místními správci pláží pravidelně opečovávané prohrabováním písečných dun a uklízením odpadků. Proto se nemusíte obávat, že by vás nepříjemně překvapily.

Moře může být pro některé lákavé právě tím, že než se dostanete do hloubky, trvá to asi 50 m.

Caorle v Itálii

Caorle Itálie památky a kultura

Jednou z nejznámějších památek je rozhodně katolický kostel Duomo di Caorle, který se nachází u pobřeží. Jedná se o budovu s vysokou kulatou věží, která se v samotném Caorle velmi vyjímá. Dále také můžete nahlédnout na proslulý pomník Scogliera Viva. Z balvanovité pláže, která se nachází pouze pár metrů od pláže písečné, můžete mít překrásný výhled na tento pomník i na širé moře. Zde můžete vidět autobiografické fotografie právě těchto dvou památek:

Doprava

S tou si nemusíte dělat příliš velké starosti. Pakliže plánujete víkendový výlet k moři, existují různé zájezdy, které vás na dané místo v jeden den přivezou a druhý den vás z něj odvezou. Takto jsme využili jedné agentury, která do tohoto malebného městečka organizuje několik zájezdů za přijatelnou cenu (my jsme platili 990 Kč). Jízda trvá okolo 9 hodin autobusem.

TIP: Gran Sasso Monti della Laga v Itálii je dechberoucí přírodní podívaná.

Avšak pokud pro vás cesta busem není zrovna lákavá, pak je možné se sem dostat i autem. Z jižní Moravy byste do cíle měli dojet za nějakých 7-8 hodin.

Trasa (705 km)

  • Brno
  • Vídeň
  • Štýrský Hradec
  • Klagenfurt
  • Villach
  • Udine
  • Caorle

Tip na ubytování

Možností, kde se v Caorle ubytovat, je opravdu hodně. Pokud ale neumíte cizí jazyky a přesto byste se zde rádi domluvili, vyberte si Hotel Luisa, jehož majitelka je Češka a veškerý personál se s vámi v češtině domluví.

Vyrazte do Itálie, vaše dovolená může začít už dnes.

Související:

Napsat komentář