Čarokrásné Orličky


V Orlických horách, nedaleko malebného městečka Jablonné nad Orlicí, se nachází čarovná vesnice, obklopená pohádkově českou přírodou, nesoucí název Orličky. Pojmenována podle horního toku Orličského potoka, který se v Jablonném nad Orlicí vlévá do Tiché Orlice.

Pro mnoho výletníků je oblast Orlické hory jednou z nejoblíbenějších a spoustu z nich zná například Říčky v Orlických horách – Anenský vrch, Rokytnici v Orlických horáchDělostřeleckou Tvrz Hanička a podobně. Ovšem málokdo ví o tajuplných zákoutích naší země České, mezi které patří jako jedny z mnoha právě Orličky.

Orličky

V Orličkách Vás neoslní pouze kouzlo tamních lesů, táhnoucí se silnice napříč přírodou nedlouhými serpentinami, ale mimo jiné i laskavost a dobrosrdečnost tamních obyvatel. Ti rádi poradí kudy a kam, a také jsou ochotni nabídnout na zahřátí šálek výborné kávy nebo na osvěžení domácí limonádu.

Ale není vše pouze jen o této vesničce. Panoramata kopců, rybníků, údolí, zřícenin, polí a luk vás budou obklopovat všude, kam jen dohlédnete. Na své si jistě přijdou milovníci rybolovu, zimních radovánek, kulturních památek i letního sportu.

Orličky Vám rozzáří úsměv na tváři a pro duši jsou příjemným pohlazením. Podle nedávno objevené legendy, budete-li mít štěstí, je možné spatřit největšího orla s orlicí v České republice, jak majestátně krouží jen těsně nad kostelem sv. Jana Nepomuckého.

Ubytování v okolí

Fotogalerie

Kam dál na výlet:

Napsat komentář