Velké Popovice a Průhonice. Celodenní výlet po středních Čechách

Velké Popovice jako místo, ve kterém vzniká Velkopopovický Kozel, není třeba představovat. Pokud ale budete mít po prohlídce pivovaru a obligátní návštěvě místní Kozlovny chuť dále objevovat, město je vhodným výchozím bodem pro výlety do okolí. Popovice jsou obklopeny nádhernou přírodou Posázaví a místy spojenými s husitskou historií.


Velké Popovice  – to není jen pivovar

Při procházce městem je téměř povinností zastavit se v místním infocentru, které je oceňováno jako jedno z nejlepších v České republice. Infocentrum je zároveň útulnou kavárnou s domácími dezerty a zahrádkou i komunitním centrem pro místní obyvatele a výtvarnou dílnou. K dispozici je zde spousta map i knih o městě a jeho okolí, které si můžete prolistovat během odpolední kávy, ochotní zaměstnanci Vám rádi dají tipy na výlety po okolí podle Vašich představ, například výlet na nedaleký zalesněný kopec za krásnou přírodou i skalními útvary, vzdálený jen asi 10 minut chůze z centra města.

Zájemci o pěší turistiku ocení také například možnost výletu do 12 km vzdálených Průhonic, nenáročná trasa vede loukami i malebnými vesnicemi. Tuto tříhodinovou procházku si můžete zkrátit autem, po dálnici jste u průhonického zámku do 15 minut.

Park Průhonice

Zámecký areál Průhonice, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO je místem, na kterém se natáčelo velké množství českých pohádek, je také známý svými botanickými sbírkami a arboretem. Pořádají se zde výstavy a akce pro veřejnost spojené s ochranou přírody, v některých dnech je proto třeba připravit se na čekání ve frontách. Za jednotné vstupné se dostanete do zámeckého parku i na výstavy, procházka parku se všemi jeho zákoutími s výhledy na zámek vám může zabrat i několik hodin.

Nejen děti ocení pozorování kaprů v místním rybníku, kteří se pravidelně vynořují až k jeho hladině.

Na pokladně si kromě suvenýrů z přírodních materiálů lze v závislosti na sezóně zakoupit také sazenice vybraných rostlin.

V centru Průhonic se nachází hned několik kvalitních restaurací a pizzerií, případně můžete využít stánků s rychlým občerstvení před vstupem do areálu. Cesta městskou hromadnou dopravou na metro Opatov z Průhonic trvá pouze 10 minut. Po cestě budete míjet aquapark Aquapalace Praha, který může být cílem některého z Vašich dalších výletů.

Fotogalerie

Související:

Údolím Šembery vás provede naučná stezka

Napsat komentář