Pokud chcete podniknout velmi příjemný výlet podtržený zvukem malebně šumící řeky, vydejte se k Vydře a věřte, že nebudete litovat. Jedná se o jednu nejpůsobivějších řek Šumavy a její kouzlo vás jistojistě očaruje. Budeme procházet chráněnou krajinnou oblastí a vstup mimo vyznačené trasy je přísně zakázán!
Obsah článku
Z Čeňkovy pily k Antýglu
Vydáme se po naučné stezce v délce zhruba 7,5 km a náš startovní bod bude rozcestník Čeňkova pila, odkud se vydáme po červené značce. První zastávka bude u studánky kousek od Kramlova mlýna. Zde se můžete začít kochat uklidňujícím poslechem řeky Vydry stejně jako slavný Karel Klostermann.
Pokračujeme dále po červené značce a míjíme odpočinkové místo. Další zastávkou je vyhlášená Turnerova chata. Zde si můžete opravdu odpočinout a dát si něco dobrého k jídlu. Společnost vám možná bude dělat i místní vydra. Chata poskytuje ubytování, ač je v I. zóně národního parku Šumava. Po odpočinku v malebné přírodě pokračujeme dále po červené a necháme se unášet pohádkovým šumem řeky a dech beroucí přírodní podívanou. Míjíme další odpočinkové místo, kde dříve stála Hálkova chata, po které už skoro nic nezůstalo. Jdeme kolem studánky až dorazíme na Klostermannův most samotný. V roce 2012 prošel tento most rekonstrukcí a původní lávka byla nahrazena mostem novým. Z mostu je jeden z dalších překrásných výhledů na řeku vydru, která je poseta balvany různých tvarů a velikostí.
Most ale nepřecházíme a jdeme stále po červené značce směr Antýgl. Cestou se opět setkáváme s velkolepou přírodní podívanou v podobě popadaných stromů, které se zde nechávají na pospas svému osudu.
Jsme nedaleko cíle a poklidným tempem dorazíme k rozcestníku Antýgl most. Zde naše putování končí a můžeme využít buď místní autokemp na přenocování nebo odjet autobusem zpět k Čenkově pile, kde jsme nechali zaparkované auto. Pokud se cítíte na delší výšlap, můžete se vrátit pěšky. Celá trasa se dá naplánovat i obráceně.