Centrum Babylon Liberec – to je hotel, aquapark i lunapark

Centrum Babylon v Liberci se kromě ubytovacího areálu a restaurace skládá také z aquaparku s jedinečnou laser show a z wellness, Lunaparku, Labyrintu, iQparku, iQlandie. Využít můžete také 4D kino.


Ubytování

Babylon je ohromný komplex. V jeho nadzemní části nalezneme prostory pro ubytování a restauraci – Wellness hotel Babylon. V podzemní části budovy můžeme navštívit například Lunapark, Labyrint či wellness. Pokoje jsou velké a moderní. Já jsem se ubytovala na pokoji se čtyřmi lůžky a pokoj se skládal z krásné koupelny a ze dvou velkých místností, v nichž v každé byly dvě postele a k dispozici byly také dvě televize.

Při ubytování v Babylonu dostává každý návštěvník automaticky vstup zdarma do aquaparku a místního wellness centra, Lunaparku, Labyrintu, iQparku, iQlandie a do liberecké zoo. V ceně ubytování je možnost stravovat se v místní restauraci – já využila polopenzi, tedy v ceně snídaně a večeře. Při každém chodu byly švédské stoly a jídla bylo tolik, že si vybral naprosto každý (i několikrát). Restaurace je umístěna spolu s mini zoo (opičky, ještěrky, hadi) uprostřed areálu pro ubytování.

U východu můžeme vidět obrovskou sochu, se kterou si lidé často dělají fotky.

Wellness

Místní wellness je vytvořené ve stylu antických lázní. Využít můžete klasickou či finskou saunu, vířivý bazén, římskou páru, Kneippovu koupel, bylinkovou a solnou inhalaci, tureckou páru a samozřejmě ochlazovací bazénky. V průběhu dne probíhají ve wellness ceremoniály. Připlatit si můžete peeling či masáž.

Aquapark

Každý, kdo aquacentrum navštíví, je určitě mile překvapen. Prostředí působí útulně díky tematickým malbám, které nacházíme po celém areálu. Využít můžeme vířivou vanu, saunu, divokou řeku, skluzavky a tobogány či místní občerstvení. Jak jsem již zmínila, akvapark má i unikátní laser show. Zúčastnit se jí můžeme třikrát denně, vždy v pevně stanoveném čase. Mě osobně uchvátil bazén, ve kterém se proplouvá jeskyněmi. Místo je označováno jako relaxační zóna – v bazénu je tlumené světlo a nalezneme v něm masážní proudy,

Lunapark

V areálu Lunaparku nalezneme atrakce pro velké, malé i ty nejmenší. Těšit se můžete například na autodrom, houpačky, trampolíny, klasický řetězový kolotoč pro menší děti, můžete si také vyzkoušet simulátor divokého býka či virtuální realitu – skvělá atrakce.

Labyrint

Labyrint se skládá ze čtyř bludišť – ze zrcadlového, klasického, křišťálového a z temného bludiště se strašidly – i když to zní dětinsky, bludiště bylo opravdu strašidelné! Navíc kladně hodnotím i to, že bludiště měla několik možných cest od vstupu k východu, což po navštívení některých bludišť v ČR není samozřejmostí. Člověk se mohl opravdu na chvíli ztratit. Doporučuji navštívit také část s optickými klamy či různě zakřivená zrcadla.

iQlandia

Park se nachází doslova přes ulici z babylonského centra. Naučí se v něm nové věci nejen děti, ale určitě i dospělí. Jelikož vstup do parku pro nás, návštěvníky hotelu Babylonu, není nijak omezený, šli jsme se do něho podívat vícekrát. Většina informací je návštěvníkům podávána interaktivně nebo názornou ukázkou. Nejvíce nás upoutal simulátor zemětřesení, ohnivé tornádo či Faradayova klec, která pomocí blesků zahrála písničku – jako ve filmu Čarodějův učeň. Za zmínku stojí určitě také robot, umělá inteligence, kterého jste se mohli na cokoliv zeptat a on vždy odpověděl (pokud to nebylo nic osobního).

iQpark

V podzemní části Babylonu najdeme i iQpark. Park je rozlohou menší než iQlandia, ale i tak se skládá z několika pater. Nalezneme zde například místnost týkající se zdraví, zajímavá vyšetření sluchu, zraku a dalších, oblíbená je také místnost s hlavolamy, bublifuky, měření rychlosti běhu či nakloněná rovina udělaná ve stylu Titanicu.

TIP: Na výlet do Liberce a okolí

Strávila jsem v babylonském centru tři dny a ani chvíli jsem se nenudila, pořád bylo co dělat. Neomezený vstup je nejen do iQparku, jak jsem již zmínila, ale do všech míst, která máte v rámci ubytování k dispozici, pouze vstup do liberecké zoo je jedna celodenní vstupenka. Je to skvělé místo pro rodinnou dovolenou, pro páry i jedince. Využít se dá také jednotlivých míst jako samostatných výletů bez ubytování.

Fotogalerie

Web: www.centrumbabylon.cz

Napsat komentář