Černá hora láká na výlet rodiny s dětmi


Přemýšlíte kam vzít své děti na výlet. Aby děti něco zažily, viděly a poznaly? Výlet na Černou horu splňuje všechny zmiňované podmínky. Dětem se určitě bude líbit jízda kabinkovou lanovkou.

Výlet lanovkou

Lanovka přepravuje i kočárky a případně jízdu při výstupu zpomalí. K lanovce se dostanete z Jánských Lázní, kde je parkoviště přímo pod ní.

TIP: Cestou uvidíte i Stezku v korunách stromů.

Nahoře na Černé hoře je hned několik občerstvovacích míst, které fandí dětem. Najdete tam trampolíny, houpačky, klouzačky. Nedaleko odtud je také rozhledna Černá hora a dole kousek od lanovky rozhledna další, ta se jmenuje Zlatá vyhlídka.

Černohorské rašeliniště

Pokud chcete s dětmi podniknout kratší procházku, tak se s nimi vydejte na Černohorské rašeliniště. Půjdete nádherným krajem plným rozmanitých druhů rostlin a živočichů.

Krajina kolem černohorského rašeliniště zaujme nejen krásou, ale i výhledem na Sněžku. Černohorským rašeliništěm vede naučná stezka zaměřená na zvířata a rostliny v okolí Černé hory a vznik rašeliniště.

Zábava i pro děti

Pří čekání na lanovku si děti ukrátí na horní stanici lanovky čas hrou v nově zbudovaném dětském koutku. Najdou zde balónky, molitanovou stavebnici z kostek nebo hračky. V dolní stanici děti zaujme model lanovky, kterou si mohou za drobný poplatek tento model pustit.

Fotogalerie

Ubytování v Janských Lázních