Cesenatico Itálie – jaká byla dovolená v přístavním městečku


Pokud chcete trávit dovolenou v Itálii, ale teprve vybíráte destinaci, pak vsaďte na Cesenatico. Krásné přístavní městečko vás zaujme nejen pláží, ale i historií.

Cesenatico v Itálii

Cesenatico je italské přístavní městečko, které leží na pobřeží Jaderského moře a nachází se v provincii Forli-Cesena. Město bylo založeno v roce 1302 a stále si udržuje reputaci staré rybářské vesnice. Později ho sám Leonardo da Vinci pomáhal přebudovat na město, které známe dodnes. Na pobřeží a v průplavu Porto Canale se nachází spousta lodí. Turisté mohou obdivovat zvláště ty staré, které se pyšní pestrými plachtami.

Cesenatico Itálie

V centru staré části městečka pak můžete vidět staré rybářské domky, ve kterých se v kruhovém sklepení v ledu uchovávaly čerstvě ulovené ryby. Kolem centra pak můžete nahlédnout to čtvrtí Valverde, Villamarina nebo Zadina Pineta. Milovníci kultury ocení návštěvu Muzea námořnictva, které se nachází v blízkosti Porto Canale nebo navštívit některou z restaurací či obchůdků.

Co ale zaujme dál je i skvělá italská zmrzlina! V Itálii totiž nemají klasické kopečkové zmrzliny, ale zmrzlinář vám do kornoutu zmrzlinu plácne velkou plácačku. Takže jedna plácačka rovná se dva/tři naše kopečky. Narazíte tu i na neznámé příchutě jako je třeba Zuppa Inglese.

Výlety do okolí

Pokud byste chtěli prozkoumat okolí Cesenatica, lodí se dostanete do blízkého Rimini.

Rimini

Zde můžete zavítat do krásného delfinária, navštívit hrad Castel Sismondo nebo se projít po náměstí Piazza Cavour a obdivovat tak krásy renesančních památek.

San Marino

Je to třetí nejmenší evropský stát a navštívit můžete Tři sanmarinské pevnosti nebo Piazza della Liberta, kde se můžete vyfotit před sídlem Palazzo Publico a vyčkat na střídání hradní stráže. Spousta turistů si zde kupuje i místní alkohol, který si pak vozí domů jako suvenýr.

Ubytování

Hotel Casa Vacanze Blumare A Colonia Belleli je dvouhotel, který se nachází přímo u krásné pláže. My jsme bydleli v Casa Vacanze Belleli ve velkém pokoji s výhledem na moře. Krásnou písečnou pláž omývá Jaderské moře, a pokud dopřeje počasí, můžete dohlédnout dokonce i na druhou stranu a vidět část Chorvatska.

V hotelu jsou vám k dispozici slunečníky, lehátka, převlékárny a nebo plavčík. Jednou týdně se zde také pořádá diskotéka.

Co se týká stravování, nemohli jsme si stěžovat. Byla nám zde dopřána klasická kuchyně, kdy jsme k obědu měli dokonce i kuře a brambory. Snídaně jsme si mohli vybrat dle toho, co kdo má rád a večeře byla rovněž bohatá a vydatná.

Pokud bych mohla, do tohoto krásného městečka vyrazím ještě jednou. A možná vlastně dokonce několikrát. Takže jestli nevíte, kam se do Itálie vydat, pak vsaďte na Cesenatico.

Související články:

Napsat komentář