Česká Kanada – tipy na výlet

Sbalte si batoh a vydejte se společně s námi na jednodenní výlet do jednoho ze zajímavých a romantických koutů České republiky – do České Kanady. Najdete zde nejen krásnou přírodu, lesy a rybníky, ale také turisticky aktraktivní místa, která stojí za to, aby byla navštívena.


Slavonice – perla západomoravské renesance

Až téměř u hranice s Rakouskem v moravské části Jihočeského kraje na Jidřichohradecku leží městečko Slavonice, jehož historické jádro se zachovalými renesančními domy bohatě zdobenými sgrafitem je bezesporu lahůdkou pro milovníky historie. Výzdobu domů na Horním i Dolním náměstí během 16. století prováděli zkušení řemeslníci z Rakouska.

Město Slavonice

Hlavními tématy slavonických figurálních sgrafit jsou biblické výjevy, dále významné osobnosti náboženské reformace 16. století či motivy antické.

TIP: Co musíte vidět v Jindřichově Hradci.

Od roku 1998 je veřejnosti přístupné také slavonické podzemí, jehož systém chodeb v minulosti sloužil hlavně k odvádění podzemní vody. Je dlouhé asi 1,5 km a pochází z druhé poloviny 15. století. Chodby samy jsou velmi malých rozměrů, tak se připravte na to, že se v nich budete většinou krčit. Průměrný profil je totiž 150 cm na výšku a 60 cm na šířku.

Hrad Landštejn

Cestou ze Slavonic směrem na Novou Bystřici si udělejte malou zajížďku na zříceninu hradu Landštejn, který leží asi 3 km od Starého Města pod Landštejnem.

Hrad Landštejn

Je obklopen krásnými lesy, v nichž kromě keříků sladkých borůvek možná najdete i houby. Prohlídka hradu je bez průvodce, sami si můžete projít například hranolovou hradní věž zvanou Velká, na kterou vede dřevěné schodiště. Z terasy na vrcholu věže je výhled do širokého okolí. Když budete mít štěstí a nebude zataženo, možná že uvidíte i dolnorakouské Alpy.

Rybník a autokemp Osika

Z hradu Landštejn pokračujeme dále směrem na Novou Bystřici a po pravé straně míjíme rybník Osika s autokempem. Určitě se u něho zastavte a pokochejte se vodní hladinou, v níž se odrážejí okolní lesy. Rybník Osika byl založený už v 16. století mnichy z nedalekého kostela Nejsvětější Trojice. Určitě oceníte opravdu pozvolné klesání jeho dna a maximální hloubku 5 metrů. Koupání je vhodné hlavně pro rodiny s malými dětmi. Skrze kemp pak vede úzkokolejná železnice, po které jezdí hlavně v letní sezónu historický vlak s parní lokomotivou.

Přírodní park Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada protkávají i cyklotrasy, takže na kole zde projedete opravdu mnoho známých i neznámých turistických míst, je tu hodně co vidět. Dovolená v Čechách je vždy pěkná, jediné, co musí vyjít, je pěkné počasí.

Česká Kanada ubytování

Levné ubytování v České Kanadě nabízí penziony, kempy, apartmány i chaty a chalupy v soukromí.

Mapa

Kde je Česká Kanada na mapě.

Napsat komentář