Český turista míří k moři do Chorvatska


Každý dovolenkový příběh má svůj cíl, svůj charakter, svoji hodnotu a je vždy originálem. Honosné fotografie ze vzdálených krajin, poukazující na luxus služeb all inclusive ale nejsou měřítkem kvalitní rekreace, záleží totiž na samotných aktérech a jejich snech, přáních, požadavcích.

Dovolená v Chorvatsku, to je voda, slunce, relax

Moře s průzračnou vodou, slunečné počasí, ubytování, služby i strava na jedničku však mohou mít i malinko jinou podobu. Chorvatsko je dostupné nejširším vrstvám populace, navíc splňuje atributy příjemně strávené dovolené – Jadran prostě nikdy nezklame. Co ale může být třešničkou na dortu dobře vybraného zájezdu? Dokonalý výběr a to nejlépe pobytu typu 3 v jednom (pobyt, polopenze, doprava za jednu cenu). Není-li pak účet za něj pro vás likvidační a všichni se vrátí odpočati a plni energie, co si více přát. Na tuhle kartu vsaďte, neprohloupíte.

Dobrá volba je zárukou spokojenosti

Ideální je destinace, která splňuje kritéria „ani blízko, ani daleko“. Severní Dalmácie a město Biograd na Moru leží tak akorát, aby se tam člověk pohodlně dostal autem. Přístavní letovisko má svoji tradici, leží v zeleni, je čisté a upravené, pláže (Soline, Bošana, Dražica) i moře se mohou pyšnit Modrou vlajkou z roku 2014. Nejvíce oblíbenou je pozvolná a mělká, písečná pláž Soline, kde je moře nejteplejší. Je vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi či starší turisty. K ubytování zve široká síť penzionů, hotelů, apartmánů, komplexů s mobilhomy a kempů v okolí.

Program může být nabitý

Labyrint uliček lemovaných restauracemi, diskotékami a posezeními nenechá nikoho na holičkách. Promenáda po nábřeží, zvláště večer, zve k tradičnímu korzování, k nákupům dárků, k romantické večeři nebo k tanci. Kulturní programy jsou organizovány po celé léto a zažít zde letní slavnosti s karnevalem k výročí založení města je skutečným zážitkem. Ve městě dále funguje městský bazén a letní kino.

Hledáte ubytování v Chorvatsku? V soukromí, apartmány, i v hotelu.

Kam do Chorvatska

Cestovatelé mohou mít v hledáčku centra Zadar a Šibenik, která jsou co by kamenem dohodil, výlety lze podniknout také na Vranské jezero – největší, mírně slané jezero v Chorvatsku, trajektem na ostrov Pašman, Ugljan a Dugi otok. Velmi navštěvované je také letovisko Baška Voda. Ušetřené finance za pobyt můžete takto pěkně a „výhodně“ utratit, vždyť poznávání krás, krajiny, kultury, obyvatel je skvělým kořením jakéhokoliv zahraničního pobytu. Není tedy třeba ohrnovat nos nad last minutovými cenami, ke štěstí a spokojenosti středně náročných klientů zvýhodněné dovolené zcela postačí. Už znáte místo, apartmán a rozsah objednaných služeb? Užijte si to! Chorvatsko za to rozhodně stojí. Sice nevyjde tak levně jako v letech minulých, ale apartmány se dají  sehnat za dobré ceny.

Pamatujte, že autobusem dnes už jezdí málokdo, čím dál více lidí létá letadlem k moři.

rezervujte ubytování

Fotogalerie

Užitečné odkazy pro Chorvatsko:

Související:

Baško Polje, oáza klidu na rušné Makarské riviéře

Napsat komentář