Cesta autem do Anglie


Před pěti lety jsme se s rodinou rozhodli, že navštívíme naše známé přátele ve Velké Británii. Zvažovali jsme zvolení dopravního prostředku. Rozmýšleli jsme se nad autobusovou nebo leteckou dopravou. Jelikož byly letní prázdniny a nebyli jsme vázáni časem, proto volba na nečekanou variantu autem.

Cesta do Anglie autem

Most Tower Bridge ve Velké Británii

Čekala nás dlouhá cesta trvající více než 20 hodin. Bez GPS navigace bychom se určitě ztratili, takže pokud plánujete cestu do Anglie, bez tohoto pomocníka je to v dnešní době nepředstavitelné. Cesta se táhla strašně dlouho; nejvíc si při ní uvědomíte, jak je Německo neskutečně obrovské. Konečně jsme se dostali do Francie, což značilo, že se nalodíme na trajekt a přeplujeme přes kanál La Manche. Na výběr máte buď cestu Eurotunelem, to je ta dražší varianta, ovšem rychlejší nebo cestu trajektem, která trvala asi třicet minut a byla výrazně levnější. Cena se pohybovala mezi 50-100 libry.

Dohromady nás cesta tam stála něco přes 3000 Kč, jelikož nás jelo 5, cena byla přijatelná.

Po devadesátiminutové cestě trajektem jsme se zjevili v Anglii. Zde přikládám nádhernou fotku bílých Doverských útesů, podle nich údajně vznikl název ´´Albion´´.

Dover útesy

To už bylo jen dvě hodiny cesty do bydliště našich přátel, kteří bydlí v městečku Farnham. Tady najdete velké množství sportovních aktivit. Nacházejí se zde 2 golfová hřiště, tenisové kurty a velké prostory pro volnočasovou aktivitu. Tohle město celkově působí příjemným dojmem, ve kterém jsou obyvatelé velmi přátelští a společenští.

Během týdne, který jsme tu strávili, jsme zažili i typické anglické počasí plné srážek.

Obrovským rozdílem, kterým se Anglie odlišuje od ostatních je ten, že musíte řídit vlevo. Tenhle rozdíl je možná jedním z nejistoty, proč cestovat do Anglie autem.

Hlavní město Londýn se nachází pouhou hodinu cesty od města Farnham, proto jsme navštívili i tohle nádherné město, ze kterého si odvezete nezapomenutelné zážitky. Big Ben, červené dvoupatrové autobusy, Buckinghamský palác nebo Tower Bridge na Vás prostě zapůsobí.

Ubytování Londýn Anglie

anglie

Tento týden hodnotím velmi kladně. Cesta autem Vás může odradit díky dlouhé trase nebo řízení v levém pruhu. Výhodou je volnost, kterou využijete, kdy se Vám zachce, a také nezapomenutelné zážitky, které se Vám cestou letadlem nestanou.

Chcete vyrazit na poznávací zájezd autobusem do Anglie? Pak si přečtěte náš další cestopis.

Nenechte si ujít