Cesta za sluncem směrem Biograd na Moru v Chorvatsku


V období chladnějšího počasí u nás mnohým vytane na mysli: Léto budiž pochváleno! Vzpomínky na Biograd na Moru a dovolenou u moře jsou nezapomenutelné a pomalu je potřeba plánovat další cesty do neznáma, přičemž nás nemusejí stát majlant. Chorvatsko nám nepřestane nabízet další a další destinace, které čeští turisté náležitě ocení.

Biograd na Moru je překrásné město s historií

Vybrat si k rekreaci historické město s moderním zázemím, Biograd na Moru, je trefou do černého. Nachází se od nás cca 800 km, cesta autem po dálniční trase Brno – Vídeň – Graz – Zagreb je plynulá a rychlá, neboť za 8 – 9 hodin můžete být na místě. Pětitisícové letovisko leží v Severní Dalmácii mezi Zadarem a Šibenikem. Původně korunovační místo chorvatských panovníků nabízí současným rekreantům bohatou historii a dostatek kulturního i sportovního vyžití.

Široká škála ubytovacích kapacit

Kromě ubytování v hotelích (Adria, Ilirija aj.) se lze bez problémů ubytovat ve slušných penzionech a apartmánových domech (Ivana, Daniela, Čančar, Vista, Kristina, Villa E,…) či v kempech vybavených moderními mobilhomy.

Chorvatsko Biograd na Moru - Villa Ivana

Většinou se lze v těchto ubytovacích kapacitách také bez problémů stravovat.

Ubytování seženete nejlépe na Booking.com.

V Biogradu se nebudete nudit

Centrum města tvoří poměrně velký přístav, který na první pohled upoutá podmořským osvětlením. Kromě rozlehlých pláží s mírným vstupem do moře (pláže Bošana, Soline, Dražice – oceněná Modrou vlajkou) slouží ke koupání také velký, osvětlený městský bazén, kde se po celé léto konají četné sportovní a kulturní akce.

Chorvatsko Biograd na Moru - bazén

Milovníci sportu uvítají tenisové kurty se školou tenisu, soutěže plavidel, výlety s potápěním, turistické stezky, milovníci kultury zase letní festivaly, návštěvu muzea či letního kina.

Výlety do okolí

Komu bude rušné a akční město malé, může vyrazit za jeho hranice. V blízkosti ležící historická města Zadar, Šibenik, Split a Trogir stojí jistě za návštěvu, stejně tak jako národní parkyKrka vodopády, Paklenica a Kornatské souostroví nebo národní parky Vranské jezero (největší chorvatské sladkovodní jezero) a Telaščica. Cestovat se dá jak autem, které si zde můžete také zapůjčit, tak lodní cestou. Zpestřením může být například výlet poloponorkou nebo trajektem na ostrov Pašman, kde leží městečko Tkon s písečnými plážemi.

Je na co vzpomínat

Biograd na Moru je synonymem povedené dovolené v Chorvatsku – upravené město s pěknými plážemi, křišťálově čistým a teplým mořem, s minimálním počtem deštivých dní, výbornou kuchyní a vším, co k dokonalé relaxaci náleží.

Ubytování v Biogradu na Moru

Může se hodit:

Předpověď počasí

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář