Cesta za sluncem směrem Biograd na Moru v Chorvatsku


V období chladnějšího počasí u nás mnohým vytane na mysli: Léto budiž pochváleno! Vzpomínky na Biograd na Moru a dovolenou u moře jsou nezapomenutelné a pomalu je potřeba plánovat další cesty do neznáma, přičemž nás nemusejí stát majlant. Chorvatsko nám nepřestane nabízet další a další destinace, které čeští turisté náležitě ocení.

Biograd na Moru je překrásné město s historií

Vybrat si k rekreaci historické město s moderním zázemím, Biograd na Moru, je trefou do černého. Nachází se od nás cca 800 km, cesta autem po dálniční trase Brno – Vídeň – Graz – Zagreb je plynulá a rychlá, neboť za 8 – 9 hodin můžete být na místě. Pětitisícové letovisko leží v Severní Dalmácii mezi Zadarem a Šibenikem. Původně korunovační místo chorvatských panovníků nabízí současným rekreantům bohatou historii a dostatek kulturního i sportovního vyžití.

Chorvatsko Biograd na Moru

Široká škála ubytovacích kapacit

Kromě ubytování v hotelích (Adria, Ilirija aj.) se lze bez problémů ubytovat ve slušných penzionech a apartmánových domech (Ivana, Daniela, Čančar, Vista, Kristina, Villa E,…) či v kempech vybavených moderními mobilhomy.

Chorvatsko Biograd na Moru - Villa Ivana

Většinou se lze v těchto ubytovacích kapacitách také bez problémů stravovat.

Ubytování seženete nejlépe na Booking.com.

V Biogradu se nebudete nudit

Centrum města tvoří poměrně velký přístav, který na první pohled upoutá podmořským osvětlením. Kromě rozlehlých pláží s mírným vstupem do moře (pláže Bošana, Soline, Dražice – oceněná Modrou vlajkou) slouží ke koupání také velký, osvětlený městský bazén, kde se po celé léto konají četné sportovní a kulturní akce.

Chorvatsko Biograd na Moru - bazén

Milovníci sportu uvítají tenisové kurty se školou tenisu, soutěže plavidel, výlety s potápěním, turistické stezky, milovníci kultury zase letní festivaly, návštěvu muzea či letního kina.

Výlety do okolí

Komu bude rušné a akční město malé, může vyrazit za jeho hranice. V blízkosti ležící historická města Zadar, Šibenik, Split a Trogir stojí jistě za návštěvu, stejně tak jako národní parkyKrka vodopády, Paklenica a Kornatské souostroví nebo národní parky Vranské jezero (největší chorvatské sladkovodní jezero) a Telaščica.

TIP: Turanj – klidné chorvatské letovisko, které vás mile překvapí

Cestovat se dá jak autem, které si zde můžete také zapůjčit, tak lodní cestou. Zpestřením může být například výlet poloponorkou nebo trajektem na ostrov Pašman, kde leží městečko Tkon s písečnými plážemi.

Je na co vzpomínat

Biograd na Moru je synonymem povedené dovolené v Chorvatsku – upravené město s pěknými plážemi, křišťálově čistým a teplým mořem, s minimálním počtem deštivých dní, výbornou kuchyní a vším, co k dokonalé relaxaci náleží.

Ubytování v Biogradu na Moru

Může se hodit:

Předpověď počasí

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář