Cestování autem po Itálii. Ceny + tipy na ubytování


Na dovolenou do Itálie jsme se vydali autem, jelikož jsme nechtěli celé 2 týdny zůstat na jednom místě, spíše procestovat a vidět co nejvíce. Pokud se také rozhodnete vyrazit do Itálie po své vlastní ose, určitě počítejte s několika fakty – dálniční poplatky jsou opravdu vysoké (dokonce vyšší než ve Francii) a Italové opravdu neumí řídit!

Cestování Itálie autem

Připravte se na to, že jakákoliv silniční pravidla pro ně prostě neexistují. Blinkr neznají a jediné, co opravdu často používají, je klakson. Dálnice i silnice nižších tříd jsou v dobrém stavu a kromě Říma jsme se nesetkali se zácpami nebo hustým provozem.

rezervujte ubytování

santa marinella itálie

Passo Giau

Vyrazili jsme na konci května a naší první zastávkou byl horský průsmyk Passo Giau (2236 m.n.m) v provincii Belluno, kde právě projížděla jedna z etap Giro d’Italia.

Passo Giau itálie

Sníh, slunce a nádherná projížďka horskými serpentinami nám vzali dech, opravdu doporučujeme toto místo navštívit. První noc jsme strávili v malém rodinném hotelu Albergo Mirella (50€ za noc) přímo v městečku Belluno.

Benátky

Další den jsme vyrazili po dálnici A27 do Benátek. Cesta byla rychlá a příjemná, trvala zhruba hodinu. Co nás nemile překvapilo byl dálniční poplatek 27€ za ujetých 100 km! Doporučuji parkovat ještě na pevnině, přímo v Benátkách se ceny za parkování šplhají k 30 až 50€ za den!

Benátky Itálie

My pohodlně zaparkovali na parkovišti San Giuliano, které je v docházkové vzdálenosti k zastávce vlaku nebo hromadné dopravy přímo do Benátek. Parkování nás vyšlo na 2 € a lístky na dopravu pro 2 osoby celkem na 5 €, což jsou na místní poměry hodně dobré ceny. Benátky lze projít s pomocí mapky pohodlně pěšky, navíc můžete navštívit plno romantických zákoutí i malinkých uliček.

Bologna

Odsud jsme ještě týž den vyrazili po dálnici A13 směr Bologna. Toto město je nádherné, plné věží a cihlových domů, ne úplně typická Itálie. Oblast Bologne je proslavená výbornou gastronomií. Můžu doporučit Hotel Fiera, kde jsme strávili 2 noci (cena 94€).

Bologna Itálie

Řím

Následoval přesun do Říma. Kvůli vysokým dálničním poplatkům jsme tentokrát zvolili cestu po silnici druhé třídy SS3bis. Ušetřili jsme a zároveň jsme si prohlédli spoustu pěkných míst. Pro ubytování v Římě jsme kvůli dostupnosti autem i kvůli ceně zvolili Hotel Colony, který je situován na okraji města. Hotel se nám velice líbil a můžu jen doporučit (velmi dobrá cena 93€ za 2 noci). Centrum města bylo snadno dostupné městskou dopravou nebo po delší procházce pěšky.

Koloseum - Řím Itálie

Z Říma jsme se vydali k moři, našim cílem bylo letovisko Santa Marinella. Nejrychlejší cesta vedla po dálnici E80.

Santa Marinella

Santa Marinella je malebné přímořské městečko plné malých rodinných restaurací. My se ubytovali v resortu Le Torri (96€ za 2 noci), kde byl i soukromý bazén a navíc velice příjemný pan majitel a správce v jedné osobě. Další zastávkou na naší cestě bylo letovisko Viareggio, které nás velmi mile překvalio. Hotel I 4 Assi (85€ za 2 noci)  se nachází jen pár metrů od pláže a od úžasné dlouhé promenády. Pokud toužíte po moři, po písečné pláži a opravdové pohodě, vše najdete právě na tomto místě.

Viareggio Itálie

Doporučuji navštívit jednu z místních restaurací, kde připravují čerstvé ryby a mořské plody.

Verona

Posledním cílem naší cesty bylo pohádkové město Verona. Zvolili jsme cestu po dálnici, jelikož byla nejkratší. Cestou jsme udělali ještě krátkou zastávku u šikmé věže v Pise. Ve Veroně jsme pro ubytování zvolili B&B Hotel Verona Sud umístěný přímo na kraji města na sjezdu z dálnice (48€ za noc). Podél hlavní silnice pohodlně dojdete až do centra. Doporučuji strávit ve Veroně minimálně jeden celý den, je zde opravdu hodně k vidění. Místní atmosféra je opravdu kouzelná.

Verona Itálie

Jedeme domů

Směrem k domovu jsme vyrazili ráno po dálnici E45 vedoucí přes Rakousko. Až na obří kruhové objezdy a neukázněné řidiče v Římě byla cesta po celé Itálii příjemná a bez větších komplikací. Nebojte se cestování autem, skýtá totiž velká dobrodružství.

Ubytování Itálie (booking)

2 komentáře u „Cestování autem po Itálii. Ceny + tipy na ubytování“

  1. Že se v Itálii jezdí více „divoce“, to ví asi každý, ale podobný pocit může mít i „vesničan“, který přijede do Prahy. Často je ale organizovaný chaos lepší než to co někdy předvádí čeští řidiči, z nichž nejvíc nebezpečný je dědek v klobouku. Jak už zde Miloš psal, v Řecku místní také jezdí rychleji než by měli a to i bez helmy a s auty x let starými, ale viděli jste tam někdy bouračku? Leda cizinec v půjčeném autě.

  2. Dobrý den, chystáme se letos na podobnou cestu. Mohu se zeptat, na kolik vás vyšly poplatky na dálnících atd? Děkuji za odpověd a inspirativní článek.

Napsat komentář