Cestování se psem po Čr

Máte doma malého kamaráda? Chcete s ním trávit volný čas, jezdit na výlety či dovolené? Česká republika nabízí široké spektrum výletů, kam můžete svého mazlíka vzít s sebou. S naším Alfem, 8-letým Jackem Russellem, jsme procestovali poměrně značnou část naší vlasti a ráda se podělím o zkušenosti.


Ubytování – kam na dovolenou se psem

Pokud nejedete s cestovní kanceláří, tak si ubytování většina z nás zajištuje předem.

V současnosti jsou na vyhledávání ubytovacích kapacit populární rezervační servery Booking či Airbnb. Nabízené ubytovací kapacity uvádějí v systému, zda je pejsek vítaným hostem spolu s Vámi nebo ne.

Některé hotely a penziony ubytovávají pouze malé psy a mívají váhový limit. Rovněž počítejte s tím, že někde bývá tato služba zpoplatněna (např. Plzeňský Marriott si účtuje 500,- Kč na den).

Cestování se psem

Cestování

Po Čechách se dá velice snadno přepravovat vlakem či autobusem. V obou případech je nutné dodržovat pravidla přepravních společností (vodítko, náhubek a očkovací průkaz by měli na cestách být samozřejmostí) a zakoupit pejskovi jízdenku. Pro převoz autem je nutná psí přepravka nebo speciální kšandy.

Co s sebou

Rovněž nesmíme zapomenout na potřeby našeho psího kamaráda. Nezbytná je voda, miska, něco na zub, nějaká ta hračka, sáčky na případné nehody a ubrousky, kterými otupíme případné nepříjemnosti.

Zajímavé tipy na výlety

Každoročním osvědčeným tipem na skvělou dovolenou je Česká Kanada. Míříme směr Slavonice, kde jsou penziony dog friendly téměř všechny a lehce přístupné. Krásný výlet je možné si udělat z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice úzkokolejkou, kde si zaslouží Vaši pozornost zastávka Kaproun věnovaná památce Járy Cimrmana. Na vykoupání doporučuji ukrytý Hladový rybník u obce Matějovec. Večer můžete zajít na kulturu přímo ve Slavonicích na Slavonice Festu, kde jsou pejsci velice vítáni.

Ať už vyrazíte kamkoliv, důležité je, že budete spolu.

> Další tipy na výlety se psy najdete zde <

Související:

Se psem k moři do Chorvatska. Na co si dát pozor a co si pohlídat

Napsat komentář