Airbnb


Co je to AirBnB

Jedná se o webovou službu, kde můžete jako vlastník nemovitosti nebo bytu tuto pronajímat. Ale služba funguje i opačně, pokud se budete chtít někde ubytovat, můžete využít nabídku Airbnb, neboť je dostupná po celém světě.

Jediné, co potřebujete udělat, je vytvořit si profil na webu AirBnb.com. U každé nemovitosti má i její majitel svůj profil a díky tomu je možné před návštěvou vidět hodnocení, jak byli uživatelé s pobytem spokojeni, ale i samotný hostitel může přidávat své informace o hostech.

Platforma je oblíbená pro poskytování rozmanitých možností ubytování, od soukromých pokojů až po celé domy, a to v různých cenových relacích a stylech. Hostitelé na Airbnb nabízejí své nemovitosti – které mohou být jak tradiční byty a domy, tak i jedinečné místa, jako jsou chaty na stromech nebo iglú – k pronájmu cestujícím z celého světa.

Airbnb také poskytuje systém recenzí, který umožňuje hostům i hostitelům hodnotit své zkušenosti, což pomáhá budovat důvěru a transparentnost v komunitě. Platforma zahrnuje také užitečné funkce, jako jsou vyhledávání podle lokality, filtry pro určování preferencí ubytování, a systém zabezpečení plateb.

Společnost byla založena v roce 2008 v San Francisku a od té doby se rozrostla na globální platformu s miliony uživatelů po celém světě. Airbnb se stalo populárním způsobem ubytování pro cestovatele hledající místní a jedinečné zážitky, ale také jako způsob, jak vlastníkům nemovitostí generovat příjmy z jejich nepoužívaného prostoru.

Podobná témata ve slovníku