Roaming

Co je to Roaming a co to znamená

Roaming je služba, kterou poskytují mobilní operátoři, umožňující uživatelům používat svá mobilní zařízení, jako jsou telefony nebo tablety, k telefonování, posílání zpráv a připojení k internetu mimo oblast, ve které je jejich mobilní síť původně založena, tedy v cizině nebo v síti jiného operátora.

Když jste v roamingu, váš telefon se automaticky připojí k místní síti v zemi, ve které se nacházíte. To umožňuje pokračovat ve využívání služeb mobilního telefonu i v zahraničí. Nicméně, za používání mobilního telefonu v roamingu se často účtují vyšší poplatky než v domácí síti. Tyto poplatky mohou zahrnovat ceny za odchozí a příchozí hovory, posílání textových zpráv a používání dat.

V některých regionech, jako je Evropská unie, byly zavedeny regulace, které omezují poplatky za roaming, což znamená, že občané EU mohou používat svá mobilní zařízení v jiných zemích EU za stejné ceny jako doma. Toto je známé jako „Roam Like at Home“.

Roaming používá každý, kdo překročí hranice České republiky. Je to poskytování služeb (volání + data – internet) mimo ČR. Od 15.6.2017 se změnily dosavadní podmínky a tak je voláte i surfujete i v cizině (v Evropské Unii) za stejné ceny jako v čechách.