Cestovní kufr American Tourister a moje recenze

Vybrat kvalitní cestovní kufr je celkem jednoduché, když víte, kde jej koupit a jaký přibližně chcete. Dalo by se říct, že jediný rozhodující faktor je cena.


Naše rodina cestuje poměrně dost a tak se kufr hodí nejen do letadla. Ale abych se přiznal, nevybírali jsme ten nejlevnější, ale aby něco vydržel.

Protože když vidíte, jak se zavazadly na letištích zacházejí, asi nechcete, aby se vám rozpadnul po prvním „hození na pás“.

Takže jsme si stanovili určitou hranici, kolik dáme minimálně a kolik maximálně a vyrazili vybírat.

Jak vybrat cestovní kufr

Stejně jako oblečení a obuv bych si nikdy nekoupil na internetu, tak s kufrem to je to samé. Je důležité si jej osahat a prohlédnout na vlastní oči.

Obchodů nabízejících cestovní kufry je dost, my model American Tourister koupili v Praze v Outlet Fashion Aréně v prodejně Samsonite. Jsou zde dva obchody, kde si můžete vybrat kufr malý, střední i velký a mají zde i celé sady.

Pohled do historie: V roce 1993 koupila firma Samsonite právě výše zmíněnou American Tourister. Takže neplést si, že to je stejná značka. Není.

Chtěli jsme nahradit cestovní tašku, která už toho měla dost za sebou, takže jsme koupili jen jeden kufřík. Sleva byla dobrá, tak nebylo co řešit.

Recenze kufru na 4 kolečkách

Kufr American Tourister je plastový, velký a hlavně lehký.

Cestovní kufr American Tourister

Až budete řešit, jak označit kufr do letadla, pak právě zde vidíte tu koženou jmenovku, kam napíšete při cestě do zahraničí adresu hotelu a při cestě zpět vaší adresu v Čr.

Cestovní kufr American Tourister 1

Má zámek TSA, což se určitě hodí, kdyby vám toto zavazadlo chtěli na letišti otevřít. To se opravdu může stát, bezpečnost nade vše..

Cestovní kufr American Tourister 2

Měli jej v několika barvách, vybrali jsme modrý, to je taková univerzální barva.

Cestovní kufr American Tourister 4

Uvnitř kufru je opravdu hodně místa, horní a spodní část jsou rozděleny síťkou.

Cestovní kufr American Tourister 6

Jako super výhodu oceňuji to, mít cestovní kufr se 4 kolečky. Dvě také nejsou špatné, ale když má kufr 20 kilo, pak se to celkem „pronese“. Se čtyřmi kolečky do něj stačí pouze strčit a už jede :)

Cestovní kufr American Tourister 3

Po první letošní dovolené letadlem do Řecka už bylo naše nové zavazadlo trošku poškrábané, takže jsme vybírali i obal na kufr.

Kde koupit kufr

Velkou nabídku cestovních kufrů má web Heureka.cz.

Související:

Napsat komentář