Cestovní pojištění do Chorvatska. Jaké vybrat a kde jej sjednat

Možná vám přijde zbytečné obstarávat si cestovní pojištění do Chorvatska, pokud jedete na týden k moři. Opak je ale pravdou a toto pojištění může ve velkém, ušetřit vaši peněženku, protože léčebné výlohy často mnohonásobně převyšují částku, jakou byste jinak zaplatili v České republice. V tomto případě se opravdu nevyplatí šetřit.


Jaké je potřeba cestovní pojištění při cestě do Chorvatska

Nespoléhejte na to, že si v ČR platíte zdravotní pojištění, a tak máte nárok na zdravotní péči v zemích EU. V některých si totiž pacient, například ošetření chrupu, platí sám, takže bez připojištění zaplatíte horentní sumy.

Toto obvykle slouží ke krytí škod na zdraví, nemoci, úrazu či k úhradě škod, které zaviníte v zahraničí třetí osobě.

Výše pojistného krytí je velice variabilní, a tak je pouze na vás, jakou sumu si zvolíte a také jakou částku jste za pojištění ochotni zaplatit. I ty se totiž velmi odlišují. Navíc nebudete muset řešit případnou jazykovou bariéru, protože v dnešní době nabízí pojišťovny asistenční službu fungující 24 hodin denně.

Cestovní pojištění momentálně nabízí téměř každá pojišťovna – Česká pojišťovna, Česká spořitelna, GE money, KB , Vzp, Generali, Čsob, Allianz, Kooperativa, Direct, AXA a mnoho dalších. Pro sjednání již není potřeba navštívit pobočku, ale můžete jej sjednat i přes internet či přímo v cestovní kanceláři.

Chorvatsko Split
Chorvatsko Split

Srovnávač cestovního pojištění

Abyste si vybrali to nejvhodnější určené vám na míru, existuje jednoduchá pomůcka – online kalkulačky. Ty mají jednotlivé pojišťovny na svých webech, ale pokud byste chtěli porovnat ceny jednotlivých společností, doporučujeme kalkulačku na top-pojisteni.cz, epojisteni.cz či porovnej24.cz. Kalkulace je velmi jednoduchá a rychlá. Stačí vyplnit pár údajů jako je délka pobytu, destinace a počet cestujících osob.

Nejlevnější cestovní pojištění sjednáte online na epojištění.cz

Některé pojišťovny nabízí extra pojištění pro vášnivé sportovce a milovníky extrémních sportů, u kterých je bohužel větší pravděpodobnost zranění či úrazu.

Související:

Napsat komentář