Chalupa Ambra – pěkné ubytování na Šumavě u Prachatic


Nově postavená chata Ambra je na konci obce Libínské sedlo. Je to v podstatě takový srub, ale o to víc se vám zde bude líbit.

Ubytování na Šumavě v chalupě Ambra vybírejte dřív než v létě

Vybírat dovolenou v létě na poslední chvíli týden předtím, než se chcete ubytovat, není nic jednoduchého. Nám se to ale podařilo na webu Booking.com a tak bylo možné Chalupu Ambra zabydlet na týden již po týdnu od objednání.

chalupa ambra libínské sedlo

Fotky nás přesvědčily, že to je super volba v nádherném prostředí Šumavy a Prachatice a Libínské Sedlo bude super místo, kde prožijeme týden dovolené.

Horská chata Ambra leží téměř v 1000 m.n.m., takže teplé oblečení doporučuji i v létě. Ideální k pronájmu v létě i v zimě.

Bydleli jsme v prvním patře, kde je k dispozici pokoj 2×2, tzn. dvě postele (manželská postel) dole a nahoře je patro také pro další velká postel a 2 osoby.

Chalupa Ambra Šumava 7

Spalo se nám zde opravdu skvěle. Paní majitelka říkala, že koupila nové matrace, peřiny jsou také teplé, takže i když je zde v noci celkem zima, v pokoji a pod peřinou se vám líbit bude :)

Na pokoji je i kuchyňský kout včetně vybavení, kde si lze uvařit. Kuchyňský stůl pro 4 osoby je velký a vejde se na něj dost jídla a věcí, já zde například psal i tento článek a šlo to samo.

Protože jsme bydleli v 1 patře, měli jsme k dispozici i balkon – společný s vedlejším pokojem, ale oddělený „židlemi“.

I když se na webu dočtete, že koupelna je na pokoji, není to tak úplně pravda. Sice jsme měli koupelnu a wc vlastní, ale byla na chodbě,  takže bylo nutné pokaždé když jste šli třeba na wc vyjít ven z pokoje, odemknout svoji koupelnu a pak zase zamknout. Přes den nevadí, v noci když jdete na wc nic moc. Ale zase lepší než ji mít společnou se všemi hosty.

Je zde celkem 5 pokojů.

V přízemí má svoji „ubikaci“ paní Soukupová – majitelka, pod schody je ale i společenská místnost s krbem, kde je možné si zatopit a třeba usušit mokré oblečení.

Parkování je hned u chalupy a místa zde bylo vždy dost. Za chalupou je malý rybníček, kde se lze prý v létě koupat a v zimě bruslit. Nevím, nezkoušeli jsme, bylo každý den pod 20C, ale v jeden den zde bylo 15C a na návsi v rybníku se několik dětí koupalo, tak asi otužilci.

Nám se zde velmi líbilo, turistických cílů v okolí je dost a i pokud popojedete autem dále, pak budete mít denně co objevovat, Šumava je krásná.

Chalupa Ambra Šumava12

Další foto a jaká je aktuální obsazenost i hodnocení chalupy Ambra zjistíte zde.

rezervujte ubytování

Co nám zde chybělo (ale potom vlastně už ani ne)

V dnešní době je standard wifi a televize na pokoji. Zde není ani jedno. První dny jsme si na toto zvykali, jelikož mobil, tablet a notebook je klasická cestovní výbava :) Když je ošklivo a prší, že ani ven jít nemůžete, rozhodně se wi-fi hodí na ukrácení volné chvíle. Zde signál nechytíte a jediné místo, kde ano, je pension na „návsi“ nebo dole pod kopcem ve městě.

Časem si na toto ale zvyknete, v televizi stejně nic nedávají celý rok takže to, že ji týden neuvidíte, nikomu nemůže chybět. Lepší odpočinek je projít se hned do blízkého lesa a nasbírat si kila hub či borůvek, což jsme viděli na vlastní oči.

Tipy na výlety v okolí