Chalupská slať na Šumavě se nachází u informačního střediska Svinná Lada


Chalupskou slať zná asi většina z vás díky nejznámější bříze uprostřed jezírka, samozřejmě jsme si ji taky vyfotili.

Chalupská slať

Přestože na Šumavě je slatí celkem asi 6, mezi nejznámější patří Jezerní slať, kde jsme také byli, tříjezerní a pak Chalupská nedaleko obce Borová Lada.

Stavili jsme se zde cestou z Kvildy, kde jsme byli na nepříliš vydařeném obědě, což jsem také popisoval.

Vše je velmi dobře pro turisty značeno, alespoň v této oblasti a většinou kde je u silnice hlouček aut, pak jsou to houbaři, nebo turisté prahnoucí po zážitku. Ano, také patříme mezi druhou skupinu :)

Parkování + jak a kudy na Chalupskou slať

Kdo se chce trošku projít, pak může auto nechat v Borové Ladě a odtud dojít po silnici k Chalupské slati. Pokud chcete zaparkovat blíže, což se ne vždy podaří, protože parkoviště naproti vstupu na chalupské slatě je pro cca 10 aut. Ale většina návštěvníků jen dojde, nafotí a jede dál, takže když bude plno, stačí chvíli počkat a místo se uvolní.

Od parkoviště dojdete po asi 200 metrech k dětskému hřišti, kde si zdejší atrakce může ale zkusit i dospělý.

Chalupská slať Šumava 5

Je zde i infocentrum.

Informační tabule ukáže vzdálenost 450m k Chalupské slati, opět půjdete po dřevěných chodníčkách, v té zimě, když jsme zde byli  (12.8.2016 kdy bylo 8C) jsme moc lidí nepotkali. Což ale není na škodu, člověk udělá víc fotek bez lidí a také nějaké to video se dá natočit.

Chalupská slať Šumava 8

Příroda je zde pěkná, fauna i flora potěší každého, kdo tudy půjde, počasí nám moc nevyšlo, ale když jsme zde byli před lety bylo zde nádherně teplo a slunečno, že i ještěrky se vyhřívaly :)

Na fotografie se podívejte níže, cesta je to pohodová, že i s kočárkem nebudete mít problém, vstupné se neplatí a naučná stezka vede i okolo slati.

Chalupská slať Šumava 15

Google mapa okolí

Na konci cesty čekalo rašeliniště a jezírko s břízou :) Nechybí ani kachny, které zde potkáte již několik let. Nafotili jsme vše, co bylo třeba a vydali se dále, podívat se na soví voliéry v Borové Ladě. Protože když už jsme tady, sovy prostě chceme vidět.

Ubytování v okolí

 

Odkazy

Kam na Šumavě na výlet

Wikipedie Chalupská slať

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář