Chalupská slať na Šumavě se nachází u informačního střediska Svinná Lada


Chalupskou slať zná asi většina z vás díky nejznámější bříze uprostřed jezírka, samozřejmě jsme si ji taky vyfotili.

Chalupská slať – Šumava

Přestože na Šumavě je slatí celkem asi 6, mezi nejznámější patří Jezerní slať, kde jsme také byli, tříjezerní a pak Chalupská nedaleko obce Borová Lada.

Stavili jsme se zde cestou z Kvildy, kde jsme byli na nepříliš vydařeném obědě, což jsem také popisoval.

Vše je velmi dobře pro turisty značeno, alespoň v této oblasti a většinou kde je u silnice hlouček aut, pak jsou to houbaři, nebo turisté prahnoucí po zážitku. Ano, také patříme mezi druhou skupinu :)

Parkování + cesta jak a kudy na Chalupskou slať

Kdo se chce trošku projít, pak může auto nechat v Borové Ladě a odtud dojít po silnici k Chalupské slati. Pokud chcete zaparkovat blíže, což se ne vždy podaří, protože parkoviště naproti vstupu na chalupské slatě je pro cca 10 aut. Ale většina návštěvníků jen dojde, nafotí a jede dál, takže když bude plno, stačí chvíli počkat a místo se uvolní.

TIP: Kam na Šumavě na výlet

Od parkoviště dojdete po asi 200 metrech k dětskému hřišti, kde si zdejší atrakce může ale zkusit i dospělý.

Je zde i infocentrum.

Informační tabule ukáže vzdálenost 450m k Chalupské slati, opět půjdete po dřevěných chodníčkách, v té zimě, když jsme zde byli  (12.8.2016 kdy bylo 8C) jsme moc lidí nepotkali. Což ale není na škodu, člověk udělá víc fotek bez lidí a také nějaké to video se dá natočit.

Příroda je zde pěkná, fauna i flora potěší každého, kdo tudy půjde, počasí nám moc nevyšlo, ale když jsme zde byli před lety bylo zde nádherně teplo a slunečno, že i ještěrky se vyhřívaly :)

Na fotografie se podívejte níže, cesta je to pohodová, že i s kočárkem nebudete mít problém, vstupné se neplatí a naučná stezka vede i okolo slati.

Na konci cesty čekalo rašeliniště a jezírko s břízou :) Nechybí ani kachny, které zde potkáte již několik let. Nafotili jsme vše, co bylo třeba a vydali se dále, podívat se na soví voliéry v Borové Ladě. Protože když už jsme tady, sovy prostě chceme vidět.

Ubytování v okolí

Fotogalerie

Odkazy

Související:

Napsat komentář