Chata na Vyhlídce nabídne ubytování v Jizerských horách


Pokud plánujete výlet do Jizerských hor, kraje Járy Cimrmana, nejlepší, co můžete udělat, je pronajmout si horskou chatičku. Nebo rovnou chalupu! Jestli vaše kroky míří do okolí Tanvaldu, mohu vřele doporučit chaloupku pana Vlasatého.

Zvenčí mohutná chalupa, uvnitř útulná roubenka. I přes její historický interiér si s sebou můžete přivézt i zvířecího mazlíka a pohodlně zde uložíte 8 lidí.

Chata na Vyhlídce

Komunikace s panem majitelem je velice příjemná, cena příznivá. Krom zálohy 1 000 kč a doplatku 8 000 kč si každý rekreant musí ještě doplatit spotřebovanou elektřinu, kterou ovšem můžete ušetřit, budete-li topit v kamnech. Dřevo je k dispozici přímo v chatě. Kamna se jsou k dispozici v obýváku propojeném s kuchyní a v jedné z ložnic.

Pokud ale nedisponujete topičskými schopnostmi nebo se vám nechce běhat kolem ohně, můžete využít i dvou přímotopů.

Když vejdete dovnitř, první věc, co uvidíte, je hlava jelena na zdi v chodbě, kde je největší zima z celého stavení.

Dole jsou dvě ložnice, již zmíněná multifunkční místnost, jež je kuchyní, obývacím pokojem i jídelnou dohromady, koupelna s vanou a toaletou.

Vyjdete-li po schodech nahoru, musíte projít přes menší skladiště a dostanete se do pokojíku, kde můžou kempovat další čtyři osoby.

Chata má také vlastní terasu a dokonce basketbalový koš. Míč lze najít v chalupě.

Fotogalerie

Okolí a výlety

Jak to vlastně vypadá kolem? Pokud máte rádi klid a přírodu, bude právě tohle ubytování něco pro vás. Nesmí vás ovšem odradit občasný zápach hospodářských zvířat, kterých je v okolí požehnaně. Od skotských krav u sousedů, přes ovce, kozy, koně až ke slepicím a králíkům.

Přímo od chaty je nádherný výhled na Tanvald i Tanvaldský špičák, kam zvládnete dojet cca za 15 minut, když si chcete zalyžovat. Kdyby vám tento skiareál nevyhovoval, můžete zavítat do 8 km vzdáleného, za to vyhlášeného Harrachova, kde lyžování opravdu stojí za to. Jestliže lyžování zrovna neholdujete nebo přemýšlíte o dovolené na jaře, i pro tuto situaci je ubytování umístěno velmi dobře. Do lesa je to pár kroků, proplétají se tudy velmi dobře značené turistické trasy a pro příznivce génia Járy Cimrmana je zdejší okolí hotový ráj! Přibližně tři čtvrtě hodinky procházkovou chůzí je vzdálena obec Příchovice, která byla předlohou pro bájný Liptákov, kde můžete navštívit rozhlednu Maják Járy Cimrmana a Muzeum Cimrmanovy doby.

Na co si dát pozor

Nic není dokonalé, proto i chata na vyhlídce má své mouchy. Například není vůbec těžké spotřebovat všechnu teplou vodu. Buď se pak po vás mohou koupat jenom otužilci nebo nikdo.

Dále je dobré vědět, že kuchyň disponuje lednicí a elektrickým sporákem, ovšem nikoliv mikrovlnkou ani troubou. Co zde ovšem najdete je remoska, která naprosto dostatečně nahradí obojí.

Sečteno podtrženo. Ubytování zde je velký relax, pěkný interiér, skvělá lokalita… Nemohu nic než doporučit.

rezervujte ubytování

Napsat komentář