Chata u Lomu Mikulov – recenze ubytování


Vybírat dovolenou v Mikulově měsíc před letními prázdninami není nejlepší nápad, ale v současné době to tak asi dělá víc lidí. Každopádně se zadařilo a dokonce i ta cena byla celkem OK.

Levné ubytování Mikulov v chatě u Lomu

Když chcete bydlet v Mikulově, mít to relativně blízko do centra a nezaplatit za týden dovolené desítky tisíc, pak je třeba udělat kompromis a netrvat na ubytování v domě, ale spokojit se třeba i se zahradním domečkem.

Zprvu jsem byl trošku skeptický, ale nakonec se nám zde líbilo, ten domeček měl vše, co na dovolené potřebujete a týden utekl jako voda.

Ubytování se nachází v polovině zahrady, jedna půlka je pro dovolenkáře z domu, kde je společný vchod, ale projdete do druhé části zahrady a to už je „vaše“.

Chata u lomu Mikulov

V přízemí domku se nachází rozkládací gauč, televize, kuchyň, kde nechybí ani mikrovlnná trouba, menší sporák, lednice a samozřejmě stůl. Vedle je koupelna se sprchovým koutem a WC a ještě jeden samostatný pokoj s patrovou postelí, kterou si naše děti hned zabraly :)

Poté, co vyjdete po schodech do patra, uvidíte 2 samostatné matrace (postele se tomu asi říkat nemůže) a pak jednu velkou matraci – letiště. Mělo by se sem tedy vejít 8 osob, my jsme 4 a bylo to pro nás tak akorát.

Venku je posezení pod střechou, pak ještě jeden stůl vedle domu a můžete si také lehnout na 2 skládací lehátka a relaxovat. Za domkem je ještě zahrada, kde rostou meruňky, které jsme si mohli utrhnout, takže to bylo také fajn.

Cena byla přes Booking na týden (od soboty do soboty) 16 000kč. Řekl bych v poměru cena kvalita odpovídající, jiná ubytování v Mikulově byla i za 30 tisíc, to už je celkem přestřelené, i kdybyste bydleli metr od náměstí.

My stejně vždy cestujeme celé dny po okolí a tady převážně jen spíme, takže na to spaní nejsme moc nároční.

Fotogalerie

Chata je kousek od jeskyně na Turoldu a nedaleko odtud je také dětské hřiště, takže s dětmi si tu rozhodně zábavu užijete.

Do centra dojdete pěšky za 10-15 minut, je to asi 1 kilometr.

Byli jsme v Mikulově poprvé před 7 lety, bydleli na druhé straně města a když to zhodnotím, líbilo se nám i tady i tam. Na jižní Moravě je prostě krásně.

Rezervujte ubytování

Tipy na výlety v Mikulově: