Chcete zažít opravdové Thajsko? Vydejte se do Prachuap Khiri Khan


Do Thajska jezdí každý, Thajsko je plné turistů, Thajsko už není to, co bývalo. Určitě jste někdy slyšeli alespoň jednu z těchto vět. Rádi byste Thajsko navštívili, ale to, co jste o něm slyšeli vás odrazuje? Nezoufejte, pořád se dají najít krásná místa turistickým ruchem téměř nepolíbená.

Thajsko je obrovské a ještě je stále šance objevovat nová místa. Jedním z nich je Prachuap Khiri Khan.

Co je hlavní devízou Prachuap Khiri Khan?

Prachuap Khiri Khan Thajsko 4

Budete opravdu v Thajsku. Ne v zábavním parku, ale v reálném Thajsku. Se všemi klady i zápory. Uvidíte tradiční život – stánky s jídlem, které se nikdy neuklízí, lidi doslova žijící na ulici, jídlo, na které na trzích pro cizince nenarazíte, ceny, které vám na turistických místech nikdo nedá. Krásnou přírodu i památky.

A hlavně! Nebudete se tu tísnit s davy turistů. Ne, že by sem žádní nejezdili, ale většina z nich jsou Thajci, ostatních je minimum.

I v hlavní turistické sezóně je tu klid a dýchá na vás usměvavé tradiční Thajsko. Anglicky se tu domluvíte dost těžko, ale i to k atmosféře místa patří. Domluva ruce, nohy funguje vždycky a šikovný překladač taky pomůže.

Prachuap Khiri Khan Thajsko

Jak se do Prachuap Khiri Khan dostat?

Prachuap leží na jih od Bangkoku, v půli cesty do Surat Thani, které je výchozem bodem pro návštěvu Koh Samui, Koh Tao či Koh Phangan. Ideální pro spojení s těmito destinacemi. Možností spojení je více, vybírat můžete mezi zapůjčením auta, motorky, nebo se svézt autobusem či vlakem. Pokud si budete chtít dopřát opravdový lokální zážitek, jeďte rozhodně vlakem. A nejlépe třetí třídou.

Zájezdy do Thajska vybírejte zde ->> Invia.czDovolena.cz

Thajci se rádi baví a nezabrání jim v tom ani jazyková bariéra. Prostě to zkusí a i s těmi pár slovíčky co znají, se s vámi pokusí navázat kontakt. Třeba přes jídlo, které vám nabídnou. Protože jídlo je v Thajsku jedna z nejdůležitějších součástí života. Jídlo není jen o nasycení se, ale i o zážitku, o sdílení a o přátelství. I vy sami si můžete ve vlaku nakoupit spoustu různých dobrot. Jestliže jste rádi v kontaktu s místními a poznáváte kulturu „zevnitř“, jízda třetí třídou vlakem pro vás bude určitě zážitkem, na který se nezapomíná. To, že je to nejlevnější způsob přepravy je už jen milým bonusem navíc. Praktické info na závěr – vlak jezdí z hlavního nádraží Bangkoku, Hua Lamphong, odkud jezdí i vlaky do Chiang Mai. Lístek do první a druhé třídy je lepší rezervovat pár dní předem, do třetí třídy není rezervace potřeba.

Prachuap Khiri Khan Thajsko 2

Co dělat v Prachuap Khiri Khan?

Určitě si půjčte skůtr a vyrazte na obhlídku okolí. Z řízení obavy mít nemusíte, skůtr se naučíte ovládat za chvilku, silnice jsou tu v dobrém stavu a provoz nijak hustý. Za návštěvu určitě stojí chrám na kopci s nádherným výhledem do okolí. Dohlédnete odsud až do Barmy, která je od Prachuapu jen pár kilometrů. Kdo má rád opičky, určitě si tady přijde na své, kolem chrámu je jich nespočetně. Ale pozor na ně, jsou zmlsané a kradou!

Thajsko: země slunce, slonů, úsměvů a chutí

Na sever od Prachuapu objevíte zátoky s rybářskými vesnicemi, nad kterými se tyčí majestátní skály, krásný dřevěný chrám, tradiční buddhistické pohřební místo nebo třeba jeskyni s ležícím Buddhou. Na jih od Prachuapu je vojenský prostor, uvnitř kterého najdete poloprázdnou pláž a ještě o kus dál vesnici, kde se doslova zastavil čas. Tady už vám nebude rozumět vůbec nikdo, ale o to víc autentickou atmosféru tady zažijete.

Prachuap Khiri Khan Thajsko 3

Možností je v okolí spousta, stačí sednout na motorku, užívat si jízdu a kochat se okolím. A až vám vyhládne po výletě, zajděte si na night market. Ačkoli je v názvu slovo noční, trhy začínají již kolem 18 hod. Nakoupit tu můžete spoustu dobrot, největším lákadlem budou určitě ryby a mořské plody za skvělé ceny. Jestli se odvážíte, můžete ochutnat i žáby :-)

I přes všechna negativa, která se o Thajsku doslechnete, je to pořád země, která stojí za návštěvu. Plná příjemných a usměvavých lidí a spousty krásných neobjevených míst. O nějakém dalším si povíme zase příště.

Dovolená Thajsko

Kde koupit zájezd: