Chorvatská Ibiza na ostrově Pag


Jestliže už teď se v práci cítíte přetažení a nízké teploty vám také náladu moc nezvednou, tak je nejvyšší čas začít plánovat letní dovolenou. A pokud patříte mezi ty, kteří se vidí u pěkné písečné pláže, v pozadí hraje vaše oblíbená hudba a v ruce držíte svůj oblíbený drink, tak pro vás máme to pravé místo.

Ostrov Pag

Ostrov Pag se nachází na severu chorvatské Dalmacie a kouzlu tomuto ostrovu podléhá čím dál více lidí a turistů. Nejen, že zde naleznete klasické oblázkové pláže, ale jako jeden z mála chorvatských ostrovů, nabízí Pag i písečné pláže. Souhrn těchto faktorů povyšuje tento ostrov mezi top destinace v Chorvatsku. Pokud toužíte po poznávací dovolené a vaší oblíbenou aktivitou je chodit po památkách tak si tady mnoho neužijete. Největšími sídly jsou totiž pouze turistické letovisko Novalja a historické město Pag ve střední části ostrova.

Co je tedy tak úžasného na tomto ostrově, že patří mezi nejnavštěvovanější chorvatské destinace?

Zrće pláž je už nyní srovnatelná s jinými celosvětově známými letovisky a svědčí o tom i fakt, že tato pláž bývá mnohdy označována, jako chorvatská Ibiza. Podél podlouhlé pláže jsou vystavěny světoznámé kluby, které navštěvují nejen turisté z celého světa, ale i nejvyhlášenější DJs, které byste jinak viděli právě jen na Ibize. Kromě těchto plážových klubů, ve kterých si můžete užívat hudby 24 hodin denně, vás může také lákat průzračně modré moře, ale i nabídka různých sportů. Mezi ně patří bungee jumping, vodní skútry, plážový volejbal, podvodní rybolov.

Ostrov Pag Chorvatsko

Abyste si nemysleli, že tento ostrov je vyhlášený jen díky světoznámým klubům, v roce 2003 získal ostrov ocenění Modré vlajky – nejdříve byla tato pláž vyhlášena nejupravenější pláží Jadranu a následně se ověřilo, že splňuje přísná mezinárodní kritéria k získání Modré vlajky.

Ostrov Pag Chorvatsko 3

Zájezdy

Pokud nejste ten typ, co si dovolenou naplánuje sám – máme pro Vás skvělé řešení. Několik společností nabízí za určitou cenu kompletně vybavený zájezd. V ceně máte dopravu v úžasném párty autobusu, promotéři vám pomohou najít ubytování blízko pláží a seznámí vás s celkovou organizací na ostrově.

Ubytování

Co se týká ubytování na ostrově Pag, někomu možná kempy nevadí, no my jsme zvolili vlastní ubytování přes server Booking. Tuto volbu mohu jen doporučit. Z klidu domova si vyberete ubytování, jaké preferujete. Na mapě, která je u každého apartmánu viditelná si zjistíte, jak daleko budete od dané pláže, či od města Novalja.

Zkuste třeba kemp Straško.

S dopravou je to zde také velice příjemné, jestliže bydlíte blízko centra. Hlavní letovisko v centru města Novalja je několikakilometrová kolonáda se spousty stánky s jídly a suvenýry. Než celou promenádu projdete, máte sice v nohách pár kilometrů, ale zároveň máte krásný výhled přímo na moře.

Ceny

V poslední části bych se také chtěla podívat na ceny. Pokud srovnáte tuto část Chorvatska s jinou, kam jste třeba jezdívali na dovolenou s rodinou, tak bohužel uvidíte menší rozdíl v cenových relacích. Přeci jen se, v posledních letech, jedná o nejnavštěvovanější část Chorvatska, proto se ceny mohou zdát někde přemrštěné. Stačí si, ale za jeden den projít městskou část, ve které bydlíte a věřím, že najdete malou příjemnou rodinnou restauraci s přiměřenými cenami.

Takže kdo chce strávit letní dovolenou, jak na filmových plátnech, našli jste to pravé místo.

Ostrov Pag Chorvatsko 2

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář