Chorvatsko Brela – nádherné místo na dovolenou u moře


Brela je malé turistické město na Makarské riviéře. Sotva vystoupíte z auta, sebere vám tato krajina slova.

Brela v Chorvatsku

Bohatstvím Brely je křišťálově čisté moře, několik kilometrů přírodních oblázkových pláží táhnoucích se podél celé Brely, vůně a krása borovicového lesa, který je z větší části chráněnou památkou přírodního dědictví. Říká se, že Brela je jednou desetinou planety, které ještě lidstvo nedokázalo znečistit. Ovšem, jsou zde betonové pěší stezky, které se navzájem proplétají od promenády podél moře a vedou přes město, až k samotným vrcholkům hor.

Chorvatsko moře

Hlavní město Brely je všem malinké a né moc rozlehlé, na promenádě nakoupíte víc suvenýrů než v samotném městě ale tam zase najdete plno čerstvých domácích surovin a skvělé restaurace. Významnou roli v cestovním ruchu hrají Makarské riviéry od jeho samotného počátku. V Brele i dnes pokračují v dlouhé tradici kvalitní turistické nabídky (vodní lyže, waterpark, půjčovna lodiček i motorových člunů, plážové hry,…) , pohodlnému ubytování (můžete si vybrat, zda chcete bydlet v luxusním hotelu či dáte přednost menšímu apartmánu přímo na pláži), tradiční dalmátské kuchyni (mimo jiné, také přes den pobíhají po pláži obchodníci a prodávají své domácí pokrmy), výběru místních vín, zábavě a písni.

Traduje se že právě na Dupcích poprvé ve svých dějinách Chorvati zvolali: „Moře, moře!“

Pláž Punta rata byla americkým časopisem Forbes zařazena mezi 10 nejkrásnějších na světě, v celkovém pořadí je 6. a 1. v Evropě. Americký portál Huffington Post v roce 2014 prohlásil, že je Brela místo ze snu a důvodem, co nejdříve to bude možné, „skočit“ v letadlo do Chorvatska. Podle belgických portálu European Best Destinations – jedná z nejkrásnějších pláží v roce 2015. Portál Business Insider, zveřejnil v květnu 2015 následující: „Pláž Brela, která se nachází mezi Splitem a Makarskou, je středomořskou oázou se šest kilometrů bílého štěrku, přerušovaného fíkovníky a olivovníky …“

Brela Chorvatsko ubytování

Ubytování u moře, levné apartmány v soukromí, na Booking.com si vybere každý.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář