Chorvatsko Crikvenica a dovolená na riviéře


Riviéra Crikvenica se skládá z vlastního města Crikvenica a z přilehlých turistických letovisek Selce, Dramalj a Jadranovo. Právě v prvním zmíněným letovisku jsem byla před pár lety ubytována.

První dojmy

Po zhruba dvanáctihodinové cestě z Prahy jsme dorazili přímo k hotelu a šli jsme se vykoupat. Pláže byly kamenné, ale moře bylo osvěžující, čisté a krásně modré.

Selce

Byli jsme ubytováni v pavilonech hotelu Slaven ve třetím patře. Výhled na moře byl nádherný, ale litovali jsme toho ve chvíli, kdy jsme tahali nahoru po schodech kufry.

Chorvatsko Crikvenica 2

Měli jsme zakoupenou polopenzi a jak snídaně, tak večeře byli ve formě švédských stolů, tedy jsme mohli ochutnat ode všeho něco. Jelikož Slaven je dost rozsáhlý hotel i s pavilony, ve kterých jsme bydleli, tak výběr byl vskutku velký.

Jak jsme mohli poznat, Selce byl během dne kromě pláží relativně prázdný, ale večer ožíval. Různé večerní akce a pouliční umělci, pro příklad tam umělec maloval spreji a konal se tam večer mořských plodů.

Vrbnik

Jedním z výletů, který jsme kromě užívání si koupání zažili, byl výlet do městečka Vrbnik. Toto městečko leží na největším chorvatském ostrově Krk na útesu 50 metrů nad mořem.

Je to středověké město, které má svou starobylou atmosféru. Výletem sem se člověk vrátí o několik století zpátky.

Městečko má necelých tisíc obyvatel. Obyvatelé se věnují do současnosti více zemědělství než rybolovu, převažuje produkce vína. Nejvíce zastoupená odrůda vína je původní bílé víno Žlahtina.

Hlavní atrakcí ve Vrbniku je ovšem nejužší ulička na světě, která má na šířku pouhých 43 centimetrů.

Koupání

Součástí výletu bylo koupání na písečné pláži svatý Marak v zátoce Potovošće, která leží pár kilometrů severně od Vrbniku. Pláž je jedna z mála pláží na ostrově, která není v obložení turistů, protože je více než kilometr od hlavní silnice.

Ubytování Crikvenica Chorvatsko

Hotely, apartmány, pensiony, vybere si vskutku každý.

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář