Chorvatsko Tučepi – dovolená v Dalmácii

Tučepi patří mezi oblíbená letoviska k dovolené na Makarské riviéře. Nachází se mezi městy Makarská a Podgora. Je to menší město s necelými dvěma tisíci obyvatel. Městečko se rozprostírá pod příkrým pohořím Biokovo.

Pláže Tučepi Chorvatsko recenze

Moře je zde tyrkysově modré a podél něj se táhne úzká dlouhá pláž. Ta zdejší je příjemná, protože na ní najdete jen drobné oblázky a je z poloviny písčitá. Najdete zde i místo ve stínu pod borovicemi.

Tučepi jsou vhodným místem nejen pro mladé a starší turisty, ale ideální i pro rodinnou dovolenou s dětmi, protože vstup do moře je zde pozvolný.

Na pláži také najdete prostor pro různé nevšední aktivity jako např. jízda na banánu, windsurfing nebo jízda na vodním skútru.

Tučepi Chorvatsko

Podél pláže se můžete projít po promenádě, kde najdete spoustu obchůdku se suvenýry, restaurací, ale i supermarket. Obec je turistická, ale není tu zas příliš rušno, zato tu najdete pěkné kavárny, cukrárny, směnárnu, poštu a stánky s vynikající zmrzlinou.

Tučepi Chorvatsko 3

Tučepi výlety

Můžete se vydat pěšky do Podgory, kam dojdete asi za hodinu. Cesta je ale pěkná, mezi magistrálou a pláží. Cestou do Podgory narazíte i na menší nuda-pláž. V Podgoře najdete další obchůdky se suvenýry, bary, restaurace atd.

Tučepi jsou vhodné pro pěší turistiku, např. pro výstup na Sv. Jure v pohoří Biokovo nebo pro výlet do osad v Horních Tučepech, kde se rozprostírají pole s vinohrady a olivovníky.

TIP: Červené a modré jezero Imotski v Chorvatsku

Můžete se také vydat do Makarské nebo podniknout výlet lodí na blízké ostrovy. Na lodi se většinou pořádá „fish-piknik“ a dostanete zde grilovanou rybu, většinou makrelu a chorvatské červené víno. Blízkých ostrovů je několik: Hvar, Brač nebo Korčula.

Kromě promenády a přístavu můžete přímo v Tučepech navštívit čtyři kostely – kostel sv. Jiří ze 13. století, kostel sv. Antonína, sv. Mikuláše nebo kostel narození Panny Marie.

Místní kuchyně a restaurace

Podél pobřeží je spousta restaurací, nabízejících středomořskou kuchyni. Ochutnejte mořské plody, čerstvé grilované ryby a samozřejmě si dejte „sladoled“, jak zde říkají zmrzlině. K zahnání žízně poslouží nejznámější piva: Ožujsko a Karlovačko. Jako dezert si objednejte koláč zvaný „hrapačušu“. Narazíte zde i na stánky s typickým burkem, což je listové těsto plněné masem, zeleninou nebo sýrem.

Tučepi Chorvatsko 2

Zkuste hotel Jadran.

Ubytování v Tučepi a okolí