Chytré hodinky (smart watch) jsem vybíral několik měsíců a právě Amazfit Bip splňují všechny požadavky. Jsou levné, pěkné, dobře sedí na ruce, ale hlavně, výdrž baterie je delší než 1 měsíc.
Xiaomi Amazfit Bip smart watch a má recenze
Pokud chcete levné smartwatch, netoužíte po produktu Apple Watch, ale zajímá vás hlavně velká výdrž na baterii, pak je produkt Xiaomi Amazfit Bip přesně to pravé pro vás.
Mě zajímaly tyto parametry:
- Aby po nabití vydržely déle než měsíc
- GPS
Měření aktivit, jako je chůze a cyklistika, což naprosto splňuje. Navíc i běhání jak venku, tak i na pásu. Zatím jsem ale jen turista a cyklista, běhat se nechystám. Ale nikdy neříkej nikdy.
Obsah balení
Hodinky fungují jako krokoměr na ruku.
V malé bílé krabičce najdete jen samotné hodinky a nabíjecí stanici.
Tu ale budete potřebovat opravdu jen jednou měsíčně, takže pozor na to, kam si ji doma odložíte, já ji schoval tak dobře, že jsem ji hledal celé dopoledne :)
Ze zadní strany jsou senzory, které měří tepovou frekvenci, což se určitě také vyplatí sledovat.
Nabíjení vybitých hodinek, kde mi zbývalo asi 12% baterie, trvalo cca 2 hodiny, poprvé to bylo kratší, neboť hodinky byly nabité přibližně na 50%.
Instalace aplikace Mi Fit Xiaomi
I když hodinky mají hodně funkcí, téměř vše se nastavuje z mobilu. Stáhněte si aplikaci Mi Fit.
V telefonu zapněte bluetooth, vyberte typ hodinek. Zařízení pro párování (chytrý náramek, hodinky, chytrá váha, chytré boty), které chcete s mobilem propojit a vše se spojí.
Amazfit Bip
Do hodinek se stáhne aktuální firmware a aktuální pozice gps satelitů.
Po spárování zařízení budou shromážděna následující data:
- Aktivity
- Spánek
- Srdeční tep
Pokud nechcete, aby se vám mobil poměrně rychle vybíjel, doporučuji vypnout bluetooth. Hodinky fungují i bez propojení s telefonem, stačí jednou za čas bluetooth zapnout a veškeré aktivity se do mobilu stáhnout a s aplikací synchronizují.
Aplikace Mi Fit
K přihlášení stačí Google účet, který používáte, pokud máte smartphone Android. Je možné ale také vytvořit nový účet. Apku si stáhlo už více než 10 milionů uživatelů.
Můžete si vytvořit Xiaomi účet, použít Google profil, Facebook nebo další nastavení.
Vyberte aktuální polohu – Česko (doporučeno).
Potvrďte zásady ochrany osobních údajů a zadejte další údaje v nastavení:
- Přezdívka
- Pohlaví
- Datum narození
- Výška
- Váha
Nastavit cíl
Denně byste měli cvičit 40 minut nebo ujít alespoň 8000 kroků. Nastavuji jako cíl 10000 kroků.
Nastavit cílovou váhu
Po Vánocích mám opět přes 100 kilo. Sice na výšku 187cm to není tak hrozné, ale vždy to může být lepší. Abych dle aplikace neměl nadváhu, měl bych mít 87kg. Ale ve 42 letech by to asi byl nadlidský výkon, no uvidíme… :)
Co vše hodinky měří
- Srdeční tep
- Dobu jízdy na kole
- Dobu a délku chůze
I když aplikace Mi Fit je v češtině, hodinky jsou v angličtině. V aplikaci ale nastavíte skoro vše, takže pro ovládání Amazfit Bip hodinek vám stačí znát jen několik anglických slov.
Ovládání smartwatch Xiaomi Amazfit Bip
Tyto chytré hodinky mají dotykový displej, ovládáte je podobně jako mobil. Tlačítko po straně slouží k tomu, abyste se vrátili o krok zpět. Pokud jej ale podržíte delší dobu, spustí se nastavená aktivita. Já tam mám zatím krokoměr, ale jakmile se více oteplí, přepnu to na cyklistiku.
Po ukončení sportování stačí opět 2x tlačítko podržet a aktivitu vypnout.
Hodinky fungují podobně jako mnou recenzovaný krokoměr v mobilu. Já chodím skoro denně na procházky, a ne vždy chci měřit aktivitu, jak rychle jsem šel a kolik jsem měl tep, takže mi vyhovuje, že proste jen hodinky mám na ruce a když přijdu domů, vidím, kolik jsem ušel a kilometry v aplikaci také přibývají.
Za den jsem ušel 9214 kroků (7,9 km), z toho měřené cvičení bylo 6,42km.
Během 14 cvičení jsem ušel a ujel na kole 98 km.
Aktuálně mám za cca měsíc a půl nachozeno 194 km, průměrně to denně vychází na 6109 kroků a cíl 10 000 kroků jsem splnil 4x. No to je přibližně 8 km a není to sranda to ujít každý den :)
Jak vidíte, za 9 dní používání mi od posledního dobití baterka ubyla jen o 21%, to ujde ne? Dobíjel jsem přesně po měsíci používání.
Vše je rozepsáno do podrobna.
Denní průměr kroků, km, uspořeno paliva a spáleno.
Pěkně je vše zpracované a potěší, když jste dnes předběhli 93% uživatelů :)
Historie všech cvičení.
Mapa kudy jste šli nesmí chybět. Ty čísla značí ušlé kilometry.
- Hodnoty aktivity
- Čas
- Průměrné tempo
- Spláeno
- Průměrný srdeční tep
- Kroky
- Rytmus
Pokud ale jedu na kole, aktivitu Cyklistika zapnu, protože na něm zase nejezdím tak často jako chodím.
Opět nechybí mapa, kde vidíte trasu i ujeté kilometry a další hodnoty. Kolem jezera Milada jezdím rád.
Rychlost má lepší graf než při chůzi.
Zde je vidět, že z kopce je tep v pohodě, zpět domů to už je trošku „náročnější“.
Hodnot mají chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip opravdu dost.
I nadmořská výška se měří.
Měří i například kvalitu spánku, zatím jsem nezkoušel, nemám je na ruce celý den, natož v noci. Ale jsou lidé, který to vyhovuje a používají je i místo budíku – prostě jen začnou vibrovat a díky tomu nevzbudí nikoho okolo :)
Nastavení displeje – ciferníku
V telefonu můžete nastavit několik displejů – ciferníků. Mě vyhovuje ten výchozí, který ukazuje čas, srdeční tep a denní porci kroků.
Další displeje stáhnete přes aplikaci nebo i z internetu. Ale čím jednodušší ciferník, tím menší zátěž baterie, takže pokud chcete, aby hodinkám baterka vydržela co nejdéle, zvolte také jednodušší displej.
Komunice s mobilem – volání a zprávy
Možná někoho zklamu, ale z hodinek nejde telefonovat ani posílat zprávy. Za tu cenu nemůžete čekat zázraky. Lze ale nastavit, abyste viděli, kdo vám volal nebo kdo vám poslal zprávu či e-mail.
Ale nevidím důvod mít toto zapnuté, i když někteří žijí v domnění, že je nutné na sms hned odpovědět, osobně si myslím, že když si jdete na hodinu zaběhat nebo zajezdit na kole, není nutné se v polovině sportování zastavit a vyřizovat „důležitou zprávu“.
Stejně budete muset odpovědět z mobilního telefonu, v hodinkách budete mít jen upozornění.
Čeština pro Smartwatch Amazfit Bit
Na internetu najdete návody, jak do hodinek dostat češtinu. Co jsem ale zjišťoval, tak pak není možné je aktualizovat. Jak jsem psal v úvodu, zase tolik tam informací není, aby ta čeština byla potřeba.
Kde hodinky koupit a jaká je aktuální cena
Vždy, když něco vybírám, používám srovnávače cen. A přestože u nás máme dva největší – Zboží.cz a Heureka.cz, více mi vyhovuje druhý zmiňovaný.
Cena hodinek je cca 1550 kč.
Po skoro 2 měsících používání mohu s klidným svědomím říct, že to byl super kauf a doporučil bych je každému.
Klasika je verze černá (black) s černým plastovým páskem, což jsou ideální pánské hodinky, dají se ale koupit v dalších barvách – bílé, červené nebo „zelené“ (green). Takže se jedná nejen o pěkné dámské hodinky, ale třeba i dětské. Pásky se dají jednoduše vyměnit a není problém si koupit další barvy.
Supr čtení, děkuju za přehlednou recenzi ;-)
Není zač Jirko. Aktuální informace, hodinky mám už dva měsíce, od posledního nabití to je již 30 dní a ještě mám 34 procent baterie, což je supr.
Dobry den hodinky jsem dostala od syna,chodim na tury s klub českych turistu v Benešově nad Ploučnici moc se my hoděj ukazuji my vše co ste psal ,syn je koupil ještě za 1999 korun v timobajlu-moc je doporučuji ukažou co potřebuji jak ste psal děkuji synovi za ně Milka
Přínosná recenze. Měl bych dotaz na způsob zobrazení času. Musí se stisknout tlačítko nebo stačí natočit ruku s hodinkama. Děkuji.
Díky, snažil jsem se popsat vše. Čas je vidět dobře, ale samozřejmě jej zde rozsvitit tlačítkem. V Nastavení je také možnost, aby se rozsvítily po zvednutí ruky, to ale celkem dost vybíjelo baterku.
Hodinky se samy odpojily a nelze je znovu spárovat s Mi fit
Dobrý den, dostala jsem hodinky a nezle spárovat s telefonem. Můžete mi poradit?
Dobrý den Pavlíno, pokud budete postupovat podle návodu musí to jít. První podmínka je zapnout na mobilu bluetooth a polohu a také stáhnout aplikaci Mi Fit – už je trošku jiná než v článku, ale princip je stejný.