Co navštívit na Šumavě


Letos v srpnu jsem byla s rodinou na Borové Ladě. Ve starém lomu kousek od Borové lady najdete krásné venkovní soví voliéry se sovami, které žijí v šumavských lesích. Líbilo se mi, že buď jsou některé voliéry průchozí a nebo mají kukátko, kterým lze pozorovat třeba jak se krmí. Už jen tohle stojí za to vidět.

Bělá u Nové Pece

V Bělé toho bohužel moc nenajdete. Ale pokud hledáte ubytování, tak jedině mohu doporučit.

Schwarzenberský kanál

Tady naleznete Schwarzenberský kanál. Kanál má dva portály. Horní a Dolní. Na začátku v Jeleních vrších najdete dolní portál. Když půjdete podél kanálu dostanete se za pár set metrů ke kanálu, který je otevřený. Můžete se podívat skrze mříže. Bohužel je to památka, do které se nemůže, ale podle mě i tak to stojí za to vidět. Kdysi se v tomto kanálu plavily klády. Pokud půjdete dál, tak za dalších pár set metrů dojdete k hornímu portálu tunelu. Je tam nádherná brána. Většinou tento tunel bývá otevřen. Když si posvítíte dovnitř, tak uvidíte kudy se plavily kdysi klády. Dnes je kanál neudržovaný a po celé Šumavě zarůstá plevelem. Je to škoda, že se o takovou krásu nikdo nestará.

Schwarzenberský kanál

Lipno

Kromě Schwarzenberského kanálu se tady můžete vykoupat na Lipně. V létě je to příjemné osvěžení a pokud máte děti, tak se jim tohle bude líbit. V Nové Peci najdete penziony ve kterých výborně vaří.

Horní Planá

Pokud byste se chtěli projet a udělat si výlet třeba do Horní Plané, tak když dojedete do Bližší Lhoty, tak se můžete nechat převést trajektem ať už na kole nebo pěšky. V Horní Plané najdete nádhernou pláž s pískem. Podíváte se na krásné náměstí, nakoupíte si suvenýry. Nebo se plavit na parníku. Myslím, že tady je toho víc než dost. A výlet do Plané se vám určitě vyplatí. Kousek odtud je rozhledna Jezerní vyhlídka s parádním výhledem na Lipno.

Dovolená na Šumavě

Ubytovat ze zde můžete také – v Pensionu Adam.