Co navštívit ve Vídni, hlavním městě Rakouska


Pokud chcete vyjet na 1-2 denní výlet a ideálně do zahraničí, Vídeň by pro Vás mohla být tou správnou volbou. Na své si zde přijde určitě každý, je to za humy a k vidění je toho spousta.

Ubytování ve Vídni

Ubytování lze snadno zajistit např. přes Booking.com a pokud se spokojíte s ubytováním na okraji centra města, ceny pro Vás budou více než uspokojivé. Doporučuji zakoupit celodenní jízdenku a po městě cestovat metrem. Je to určitě rychlejší a na konec i levnější varianta než autem nebo autobusem.

Vídeň Rakousko

Co navštívit ve Vídni

Zoo Vídeň

Pro rodiny s dětmi je ideální návštěva zoologické zahrady ve Vídni, kde můžete vidět např. vzácné pandy velké, žirafy, neúnavné tučňáky nebo obrovská mořská akvária. Z nejvyššího bodu zahrady se skýtá nádherný výhled na širé okolí z korun stromů. Projít celou zoologickou Vám zabere určitě minimálně celé dopoledne, a tak zde určitě počítejte se zastávkou na oběd. Za zmínku stojí také obrovské botanické zahrady, které se nachází při vstupu do ZOO.

Zoo Vídeň - botanická zahrada

Zámek Schönbrunn

Následně se můžete pěšky přesunout hezkou procházkou k nádhernému baroknímu zámku Schönbrunn, v jehož okolí se nachází fontány a trávníky poseté barevnými květy. Není divu, že se zde, na tak romantickém historickém místě, pořádají svatby a při troše štěstí na nějakou natrefíte. V areálu zámku se nachází také zahradní labyrint, v jehož zákoutích uvidíte jednotlivá znamení zvěrokruhu.

TIP: Ve Vídni jsou oblíbené také adventní trhy.

Zámek Schonbrunn - Vídeň Rakousko

Ernst Happel Stadion – největší v Rakousku

Sportovní nadšenci jistě uvítají možnost navštívit fotbalový zápas na Ernst Happel Stadion, pětihvězdičkový stadion UEFA. Jde o největší stadion v Rakousku a své domácí zápasy zde odehrává Rapid Vídeň. Při naplnění kapacity bezmála 51 000 diváků zažijete úžasnou atmosféru a odejdete se zážitkem na celý život.

Prátr (Prater) Vídeň

Při návštěvě Vídně málokdo nezavítá do proslulého Prátru, místa, kde se to kolotoči a atrakcemi jen hemží.

Prátr Vídeň Rakousko

Zde doporočuji větší finanční hotovost a návštěvu parku si pořádně užít. K vidění jsou zde atrakce od klasického ruského kola a „řetízkáče“ až po kolotoče, kde visíte hlavou dolů nebo padáte volným pádem.

Vídeň je zkrátka opravdu místem, kde se nebudete nudit za jakéhokoliv počasí.

Napsat komentář